Ծառուկյանը չի հրաժարվում չաշխատածից
«Հրապարակը» փորձել է ճշտել, արդյոք աշնանային և գարնանային նստաշրջանների ընթացքում ընդամենը 4-5 նիստի մասնակցած Գագիկ Ծառուկյանը ստանում է իր աշխատավարձը, թե պահումներ արվել են, ինչպես խոստացել էր ԱԺ նախագահը:
Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը թերթի թղթակցի հետ զրույցում նշել է. «Գագիկ Ծառուկյանը երբևէ անձամբ իր պատգամավորական աշխատավարձը չի ստացել, այդ գումարները նպատակաուղղվում են աջակցությունների տրամադրմանը»: Իսկ պահումների մասով «դժվարացել» է պատասխանել: «Հետաքրքիր է, որ ԱԺ-ն աշխատավարձը քարտային սիստեմով է վճարում, և առանձնապես կապ չունի՝ Ծառուկյանն «անձամբ է ճանաչում», թե Էդոն (Ծառուկյանի օգնականը), կարևորն այն է, որ Ծառուկյանը չի հրաժարվում չաշխատածից»,- մեկնաբանել է թերթը:

‘Hraparak’ made an attempt to clarify whether the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukian who attended only 4-5 sittings of the autumn and spring sessions of the Armenian parliament has received his salaries or, as the parliamentary speaker promised, deductions were made from his salaries.
Tsarukian’s spokeswoman Iveta Tonoyan told the newspaper’s correspondent: “Tsarukian has never received personally his salaries as a deputy, these sums are allocated for aid”. She had difficulty answering the question about deductions from Tsarukian’s salary.
“It should be mentioned that the parliament staff receive their salaries through a card. Regardless of whether Tsarukian or his assistant received his salaries, the main thing is that he does not give up what he didn’t earn,” the paper comments.