Ծառուկյանը չի հրաժարվում չաշխատածից
«Հրապարակը» փորձել է ճշտել, արդյոք աշնանային և գարնանային նստաշրջանների ընթացքում ընդամենը 4-5 նիստի մասնակցած Գագիկ Ծառուկյանը ստանում է իր աշխատավարձը, թե պահումներ արվել են, ինչպես խոստացել էր ԱԺ նախագահը:
Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը թերթի թղթակցի հետ զրույցում նշել է. «Գագիկ Ծառուկյանը երբևէ անձամբ իր պատգամավորական աշխատավարձը չի ստացել, այդ գումարները նպատակաուղղվում են աջակցությունների տրամադրմանը»: Իսկ պահումների մասով «դժվարացել» է պատասխանել: «Հետաքրքիր է, որ ԱԺ-ն աշխատավարձը քարտային սիստեմով է վճարում, և առանձնապես կապ չունի՝ Ծառուկյանն «անձամբ է ճանաչում», թե Էդոն (Ծառուկյանի օգնականը), կարևորն այն է, որ Ծառուկյանը չի հրաժարվում չաշխատածից»,- մեկնաբանել է թերթը:

«Грапарак»: Царукян не отказывается от того, что не заработал
Газета «Грапарак» попыталась уточнить, получает ли участвовавший лишь на 4-5 заседаниях во время осенней и весенней сессий парламента Армении лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян свою зарплату, или, как обещал спикер парламента, из его заплаты были произведены удержания.
Пресс-секретарь Гагика Царукяна – Ивета Тоноян заявила в беседе с корреспондентом издания: «Гагик Царукян никогда лично не получал свою депутатскую зарплату, эти суммы направляются на оказание помощи». Пресс-секретарь, однако, затруднилась ответить на вопрос об удержаниях из зарплаты.
«Примечательно, что в парламенте выплачивают зарплату по карточной системе и неважно, получает ли зарплату сам Царукян или его помощник, главное, что он не отказывается от того, что не заработал», - комментирует газета.