Հուլիսի 7-ից սկսվում է բնակիչ-բաժանորդների հետ հաշվարկների ստուգումը
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 07.06.2013թ. որոշմամբ սահմանված՝ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կողմից սպառողներին վաճառվող բնական գազի սակագների փոփոխության հետ կապված «ՀայՌուսգազարդի» գազիֆիկացման և գազամատակարարման մասնաճյուղերը (ԳԳՄ-ները) 2013 թվականի հուլիսի 7-ից սկսում են բնակիչ-բաժանորդների հետ փոխադարձ հաշվարկների ստուգման ակտերի կազմման գործընթացը:
Հայռուսգազարդից տեղեկացնում են, որ մատակարարի և բաժանորդի միջև փոխադարձ հաշվարկների ստուգման ակտերը կազմվելու են բնական գազի նոր սակագնով կազմավորված պարտավորությունները նախորդից տարանջատելու նպատակով:
Այսինքն՝ փոխադարձ հաշվարկների ստուգման ակտով ամրագրվելու է 2013 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև հուլիսի 7-ը ընկած ժամանակահատվածում սպառված բնական գազի ցուցմունքը՝ բաժանորդի առևտրային հաշվառքի սարքի տվյալներին համապատասխան: «ՀայՌուսգազարդը» խնդրում է բոլոր բաժանորդներին աջակցել փոխադարձ հաշվարկների ստուգման ակտերի կազմման գործընթացին և պարտադիր ներկա լինել հաշվառքի սարքի ցուցմունքի գրանցմանը՝ հետագա տարաձայնություններից խուսափելու համար:

«АрмРосгазпром» начинает с 7 июля процесс сверки взаиморасчетов
Филиалы ЗАО «АрмРосгазпром» в связи с принятым Комиссией по регулированию общественных услуг Армении 7 июня 2013 года решением об изменении тарифа продаваемого потребителям газа, начнут 7 июля процесс составления актов сверки взаиморасчетов с абонентами. Об этом сообщает пресс-служба компании «АрмРосгазпром».
Акты сверки взаиморасчетов между снабжающим и потребителем составляются для разграничения сформировавшихся по новому тарифу на газ обязательств: в них будут закреплены показания потребленного природного газа в период с 1 июля по 7 июля 2013 года, в соответствии с данными прибора коммерческого учета абонента.
Компания «АрмРосгазпром» просит всех абонентов оказать содействие процессу составления актов сверки взаиморасчетов и обязательно присутствовать при снятии показаний с прибора коммерческого учета, во избежание дальнейших разногласий.