Պոլիտեխնիկի ռեկտորը չի հավատում բուհում հայտնաբերված չարաշահումներին
ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայությունը բացահայտել էր, որ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (Պոլիտեխնիկ) ոչ շարքային աշխատակիցները, իրենց պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելով, վատնել են պետական սեփականություն հանդիսացող առանձնապես խոշոր չափերի՝ 18 մլն 286 հազար 607 ՀՀ դրամ արժողությամբ թանկարժեք մետաղներից պատրաստված իրերը։
Ավելին, այս առիթով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել։ Սակայն Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտոր Արա Ավետիսյանը չի հավատում ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայության բացահայտումներին: «Ժողովուրդի» հարցին, թե ինչ է կատարվում Պոլիտեխնիկում, ռեկտորը պատասխանել է. «Ես այդ կարծիքին չեմ։ Ով որ այդ հայտարարությունը տվել է, նրանցից էլ այդ հավաստի աղբյուրներն ուզեք»:

The Control Service of the Armenian President revealed violations at State Engineering University of Armenia (SEUA). In particular, while performing their duties, some non-rank and file employees of SEUA misappropriated state-owned items made of precious metals of a total of 18 million 286 thousand AMD, ‘Zhoghovurd’ writes.
“Moreover, in this connection the Special Investigation Service opened a criminal case. Yet Rector of SEUA Ara Avetisian gives no credence to the disclosures of the Control Service,’ the paper says.
Asked what is going on at their university, the rector advised the paper’s correspondent to address that question to those who had made the abovementioned statement.