Ոստիկանության համակարգում ֆինանսական բուրգի գործով դեռ մեղադրյալներ չկան
Ոստիկանության համակարգում ֆինանսական բուրգի գործով դեռևս մեղադրանք ոչ ոքի չի առաջադրվել: Այս մասին «Փաստինֆոի» թղթակցին հայտնել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության նորանշանակ մամուլի քարտուղար Միքայել Ահարոնյանը՝ նշելով, որ նախաքննությունը շարունակվում է:
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո» կայքի թղթակցի գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնել էին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից՝ Ոստիկանության առանձին բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից վաշխառությամբ զբաղվելու, կազմակերպված խմբի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույքն հափշտակելու և շորթում կատարելու հատկանիշներով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքիի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ առանձնապես խոշոր չափերի խարդախություն, 182-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով՝ կազմակերպված խմբի կողմից շորթում, և 213-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Վաշխառություն, կատարվում է նախաքննություն:
Նշենք, որ գործը հարուցվել է ապրիլին և արդեն երկու ամիս է, ինչ քննությունը շարունակվում է, սակայն այլ մանրամասներ քրեական գործի մասին ՀՔԾ-ն չի տրամադրում:
Իսկ մամուլում խարդախություններով և շորթումներով զբաղվող խմբի որպես ակտիվ դերակատար նշվել է Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանը, շոշափվում է նաև Շիրակի գործող ոստիկանապետ Կարեն Բաբակեխյանի անունը։

No employee of the Police has been charged yet in the “financial pyramid case”, Pastinfo news agency was informed by the newly-appointed spokesman for the RA Special Investigation Service Mikael Aharonian who said the preliminary investigation continues.
In response to an inquiry of Pastinfo’s correspondent, the SIS earlier said the Armenian Police has submitted the materials regarding such crimes as usury, property embezzlement, and extortion to the Special Investigation Service that opened a criminal case based on the indicated facts under the Criminal Code’s Article 178 part 3 point 1 (fraud in large amounts), Article 182 part 3 point 3 (extortion committed by an organized group) and Article 213 part 1 (usury).
It is noteworthy that the case was opened in April and an investigation is underway for two months, but the Special Investigation Service of Armenia has not provided any details.
The name of the former Chief of Yerevan Police Nerses Nazarian was mentioned in the press as a man involved in extortion and fraud in the mentioned case.