Դպրոցի տնօրենը Արմավիրի մարզպետին անվանել է «շան տղա» ու հայհոյել
«Չորրորդ իշխանությունը» հիշեցնում է, որ նախորդ համարներից մեկում անդրադարձել էին այն փաստին, որ Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը հովանավորում է մի անձնավորության, ում դեմ ժամանակին քրեական գործ էր հարուցված և նրան օրերս նշանակել է մարզի Դաշտ գյուղի դպրոցի տնօրեն, իսկ նախկին տնօրենին ստիպել է, որ ազատվի աշխատանքից։
Թերթը փորձել է այս առնչությամբ մեկնաբանություններ ստանալ Դաշտի դպրոցի նախկին տնօրեն Գնել Ռոստոմյանից, ով մինչ հարցազրույց տալը ցանկացել է տեղեկանալ՝ իր կողմից ասված յուրաքանչյուր խոսք նույնությամբ հրապարակվելո՞ւ է, նույնիսկ եթե ինքը մարզպետին «շան տղա» անվանի։ Թերթի թղթակցի հետ զրույցում, սակայն, Ռոստոմյանը Արմավիրի մարզպետին որակել է ավելի վատ բառերով և նրան բնութագրեl հայկական բառապաշարում ընդունված ամենավատ հայհոյանքով։
«Ես խոսքս ուղղում եմ հանրապետության նախագահին, Ազգային ժողովի նախագահին, վարչապետին, օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցիչներին. Հարգելիներս, խնդրում եմ ինձ տվեք մի քանի հազար դոլար, չգիտեմ ինչքան, իրենք կիմանան՝  իրենց «կանալներով», որ տամ ու մնամ իմ գործին, իմ տուն ու տեղին։ Որպեսզի ես վճարեմ էս ամեն ինչի համար և պետությունիցս դուրս չգամ։ Ես էն վատ տարիներին դուրս չեմ եկել, հիմա մի ստիպեք, որ հեռանամ։ Թույլ տվեք, որ իմ ընտանիքը ես էստեղ պահեմ, իմ հայրենիքում, իմ երկրում»,- թերթի թղթակցի հետ զրույցում ասել է դպրոցի՝ աշխատանքից ազատված տնօրենը:

‘Chorrord Inkinshkhanutyun’ writes that Armavir regional governor Ashot Ghahramanian patronizes a man against whom a criminal case was opened at one time. Besides, Ghahramanian recently appointed that person as headmaster of the school in Dasht village, forcing the former headmaster to quit his job.
The paper’s correspondent asked the former headmaster Gnel Rostomian to comment in this connection. Prior to the interview, Gnel Rostomian asked if the paper would publish his every word, even if he called the governor a son of a bitch. During the interview with the paper Gnel Rostomian used bad language to describe the governor.
“I want to address my words to the president of the country, the prime minister, and representatives of foreign diplomatic missions. Please give me a few thousand dollars so that I will pay money to keep my job and remain in Armenia. I want to stay here in difficult times. Let me work and support my family in the homeland”, the dismissed headmaster said.