Տեղատարափ անձրև կլինի. Հնարավոր է` նաև կարկուտ
Այսօր հանրապետության տարածքի մեծ մասում կդիտվի ամպոտ եղանակ, ամենուրեք ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ:
Տեղատարափ, հատկապես առատ տեղումներ են սպասվում արևելյան շրջաններում, տեղ-տեղ հնարավոր է սաստիկ քամի 18-20մ/վրկ, մեծ է կարկուտի հավանականությունը:
Օդի ջերմաստիճանն անփոփոխ կլինի:
Տաթևում եղանակն առայժմ անբարենպաստ է այցելության համար, սակայն արդեն հուլիսի 6-ից այստեղ կհաստատվի առանց տեղումների, ջերմ և արևային եղանակ:
Հուլիսի 5-ին առավոտյան առանց տեղումների, օրվա 2-րդ կեսին կդիտվի ամպամածության ավելացում, հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քամի` 12-15մ/վրկ:

В Армении сегодня ожидается пасмурная погода
Сегодня в большей части республики ожидается пасмурная погода, время от времени возможны дождь и гроза. Обильные осадки будут наблюдаться в восточных областях Армении, скорость ветра достигнет 18-20 метров в секунду, возможен град.
Как сообщает Meteo-TV, температура воздуха не измениться. Неблагоприятная погода наблюдается в Татеве Сюникской области, однако с 6 июля здесь установится теплая, солнечная погода без осадков.
В Ереване 5 июля в первой половине дня будет наблюдаться погода без осадков, во второй половине дня ожидается пасмурная погода, возможен кратковременный дождь и гроза, скорость ветра 12-15 метров в секунду.