Հայաստան կայցելի Շտեֆան Ֆյուլեն
Հուլիսի 9-11-ը Հայաստան կայցելի ԵՄ Ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեն:
ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ այցի ընթացքում ԵՄ հանձնակատարին կընդունեն Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
ԵՄ հանձնակատար Ֆյուլեն հանդիպումներ կունենա ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի, ԿԳՆ նախարար Արմեն Աշոտյանի, Ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանի և Էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանի հետ:

Stefan Fule to pay visit to Armenia
European Commissioner for Enlargement and European Neighborhood Policy Stefan Fule will pay a visit to Armenia on July 9-11.
During the visit D. Fule will meet with Armenian President Serzh Sargsyan and Prime Minister Tigran Sargsyan, the press service of Armenian Ministry of Foreign Affairs said.
Stefan Fule is also expected to meet with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasarian, Minister of Education and Science Armen Ashotian, Finance Minister David Sargsyan, and Minister of Economy Vahram Avanesian.