Ձերբակալվել է Արարատի մարզպետարանի գյուղվարչության նախկին պետը
Ձերբակալվել է Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանը: Այս մասին տեղեկացնում են հատուկ քննչական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ կառավարության որոշումներով հաստատված «ՀՀ հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության» 2012-2013 թթ. ծրագրերի իրականացման գործընթացում պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով և մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, առանձնապես խոշոր չափերով պետական միջոցների յուրացում կատարելու կասկածանքով, նախատեսված` ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, ձերբակալվել է Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանը:

Задержан экс-глава управления сельского хозяйства администрации Арарата
Задержан бывший начальник управления сельского хозяйства администрации Араратской области Тигран Вирабян. Об этом сообщили в Специальной следственной службе Армении.
Согласно источнику, бывший начальник управления сельского хозяйства администрации Араратской области Тигран Вирабян задержан по подозрению в присвоении государственных средств в особо крупных размерах (преступлении, предусмотренном п.1 ч.3 ст.179 УК Армении) по предварительному сговору с группой лиц и используя должностное положение в процессе реализации утвержденных решением правительства Армении программ «Государственной поддержки землепользователям с целью приобретения дизельного топлива по доступным ценам на 2012-2013гг.».