Սուրիկ Խաչատրյանը մասնակցել է Վահե Հակոբյանի ներկայացմանը
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանն այսօր Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմին, հանրապետական գործադիր մարմինների տարածքային ստորաբաժանումների, քաղաքային համայնքների ղեկավարներին ներկայացրեց նորանշանակ մարզպետ Վահե Հակոբյանին: Այս մասին հայտնում են նախարարությունից:
ՏԿ նախարարի առաջին տեղակալը շնորհավորել է Վ. Հակոբյանին` պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել հետագա աշխատանքներում: Նա նկատել է, որ Վ. Հակոբյանը նոր մարդ չէ մարզում, որպես այս ընտրատարածքից ընտրված պատգամավոր` քաջատեղյակ է մարզում առկա խնդիրներին և վստահություն է հայտնել, որ նա իր աշխատանքային փորձով ու գիտելիքներով կնպաստի մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը և առկա խնդիրների լուծմանը:
Վ. Տերտերյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանին` համատեղ աշխատանքի և երկար տարիների համագործակցության համար, ինչպես նաև` մինչև նոր մարզպետի նշանակումը մարզպետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, փոխմարզպետ Արա Դոլունցին` մարզպետարանի արդյունավետ աշխատանքներն ապահովելու համար:

First Deputy Minister of Territorial Administration Vache Terterian introduced today the newly-appointed governor of Syunik province Vahe Hakobian to the staff of the Syunik regional administration, the press service of Ministry of Territorial Administration said.
Terterian congratulated Vahe Hakobian on his appointment as governor and wished him success in his activities. The deputy minister noted that Vahe Hakobian is not a new man in the province, but he is a deputy elected from Syunik and familiar with all the problems there. He expressed confidence that thanks to his experience and knowledge, Vahe Hakobian will contribute to socioeconomic development of the province and solution of its problems.
Vache Terterian thanked the former governor of Syunik province Suren Khachatrian for joint work and long-term cooperation. He also thanked A. Dolunts who was the acting governor prior to Vahe Hakobian’s appointment for ensuring effective work of the regional administration.