Սուրիկ Խաչատրյանը մասնակցել է Վահե Հակոբյանի ներկայացմանը
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանն այսօր Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմին, հանրապետական գործադիր մարմինների տարածքային ստորաբաժանումների, քաղաքային համայնքների ղեկավարներին ներկայացրեց նորանշանակ մարզպետ Վահե Հակոբյանին: Այս մասին հայտնում են նախարարությունից:
ՏԿ նախարարի առաջին տեղակալը շնորհավորել է Վ. Հակոբյանին` պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել հետագա աշխատանքներում: Նա նկատել է, որ Վ. Հակոբյանը նոր մարդ չէ մարզում, որպես այս ընտրատարածքից ընտրված պատգամավոր` քաջատեղյակ է մարզում առկա խնդիրներին և վստահություն է հայտնել, որ նա իր աշխատանքային փորձով ու գիտելիքներով կնպաստի մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը և առկա խնդիրների լուծմանը:
Վ. Տերտերյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանին` համատեղ աշխատանքի և երկար տարիների համագործակցության համար, ինչպես նաև` մինչև նոր մարզպետի նշանակումը մարզպետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, փոխմարզպետ Արա Դոլունցին` մարզպետարանի արդյունավետ աշխատանքներն ապահովելու համար:

В.Тертерян представил нового губернатора сотрудникам администрации Сюника
Первый заместитель министра территориального управления Армении Ваче Тертерян сегодня представил сотрудникам администрации Сюникской области Армении новоназначенного губернатора Ваге Акопяна. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления Армении.
Ваче Тертерян поздравил Ваге Акопяна в связи с назначением на должность губернатора, пожелав успехов в дальнейшей работе. Как отметил В.Тертерян, Ваге Акопян не является новым человеком в области, как депутат, избранный от Сюникской области, он хорошо знаком со всеми существующими здесь проблемами. Замминистра территориального управления Армении выразил убежденность, что Ваге Акопян своим опытом и своими знаниями будет способствовать социально-экономическому развитию области и решению имеющихся проблем.
В.Тертерян поблагодарил также бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна за совместную работу и длительное сотрудничество. Замминистра территориального управления Армении выразил благодарность и и.о. губернатора до назначения В.Акопяна А.Долунцу за обеспечение эффективной работы областной администрации.