Կադրային փոփոխություններ Վերահսկիչ պալատում
Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» ՀՀ Օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ա» կետով ՀՀ ՎՊ նախագահ Իշխան Զաքարյանը հրաման է ստորագրել ՀՀ ՎՊ աշխատակազմի ղեկավար Հարության Յավրյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու մասին: Այս մասին հայտնում են ՎՊ մամուլի ծառայությունից և հավելում, որ ՎՊ նախագահի մեկ այլ հրամանով Հարություն Յավրյանը նշանակվել է ՎՊ նախագահի օգնական:
«Քաղաքացիական ծառայության մասին» ՀՀ Օրենքի 18-րդ հոդվածի առաջին մասի «բ» կետով և ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի 2004 թ. մայիսի 31-ի «Ժամկետային աշխատանքային պայմանագիր կնքելու կարգը սահմանելու մասին» N 436 -Ն որոշմամբ սահմանված հավելվածի 3-րդ կետի «բ» ենթակետով, ինչպես նաև հիմք ընդունելով ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահի 2013 թ. հուլիսի 13-ի գրությունը` ՀՀ ՎՊ նախագահը հրաման է ստորագրել ՀՀ ՎՊ աշխատակազմի ղեկավար նշանակել պալատի 4-րդ վարչությանպետ Արտավազդ Ներսիսյանին` ազատելով վարչության պետի պաշտոնից:
ՎՊ նախագահի մեկ այլ հրամանով` 4-րդ վարչության պետ է նշանակվել նույն վարչության պետի տեղակալ Տիգրան Հովհաննիսյանը:

Replacements made in Control Chamber
Pursuant to Article 33 part 1 point A of the RA Law on Civil Service, Chairman of the Control Chamber of Armenia Ishkhan Zakarian signed an order on relieving Harutyun Yavrian of his position as Head of the Control Chamber Staff. By another order of I. Zakarian, Harutyun Yavrian was appointed an assistant to the Control Chamber’s chairman, according to the press service of the Control Chamber.
Based on Article 18 part 1 point B of the RA Law on Civil Service, point 3 of the annex to Decision No 436-N on Order of Signing a Fixed-Term Labor Contract, as well as the letter of 13 July 2013 of Chairman of the RA Civil Service Council, the chairman of the Control Chamber signed an order on appointment of Artavazd Nersisian as Head of the Control Chamber Staff. He was relieved of his post as the head of 4th department of the Control Chamber.