Մոսկվայի վթարի կասկածյալի որդին մահացել է զորացրվելուց հետո
Նոր Մոսկվայում խոշոր վթարի կասկածյալի որդին մահացել է զորացրվելուց հետո: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հերքելով այն տեղեկությունը, թե տղան մահացել է բանակում:
«Բազան ստուգել եմ: Մինչև 2005 թվականը նման անուն-ազգանունով մահացած զինվոր չգտանք: Մահվան պատճառները պարզելու համար խոսեցի քրոջ հետ, պարզվեց, որ 1991թ. ծնված Սերոբ Հրաչյայի Հարությունյանը մահացել է զորացրվելուց որոշ ժամանակ անց՝ գլխուղեղի քաղցկեղից»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ կասկածյաի որդու՝ բանակում զոհված լինելու մասին НТВ -ին տված հարցազրույցում ասել էր Հրաչյա Հարությունյանի եղբայրը, նա նաև նշել է, որ եղբայրը «կռված է»:
Արծրուն Հովհաննիսյանը այս տեղեկություն չհաստատեց՝ նշելով, որ ազատամարտիկների բազան ստուգելը բավականին բարդ գործ է:

Минобороны: Сын Грачьи Арутюняна скончался после службы в армии
Сын Грачьи Арутюняна, водителя КамАЗа, обвиняемого в ДТП с 18 погибшими в новой Москве, скончался после прохождения обязательной воинской службы, заявил Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян. Он опроверг появившиеся в СМИ сведения о том, что сын Арутюняна погиб в армии.
«Мы проверили базу, но в списке погибших его имени не было. Я связался с его сестрой, и выяснилось, что Сероб Арутюнян 1991 г.р. скончался после службы в армии от рака мозга», - сказал А.Ованнисян.
Напомним, что о смерти сына обвиняемого в армии сообщил в эфире телекомпании НТВ брат Грачьи Арутюняна, отметив также, что его брат принимал участие в карабахской войне.