Մոսկվայի վթարի կասկածյալի որդին մահացել է զորացրվելուց հետո
Նոր Մոսկվայում խոշոր վթարի կասկածյալի որդին մահացել է զորացրվելուց հետո: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հերքելով այն տեղեկությունը, թե տղան մահացել է բանակում:
«Բազան ստուգել եմ: Մինչև 2005 թվականը նման անուն-ազգանունով մահացած զինվոր չգտանք: Մահվան պատճառները պարզելու համար խոսեցի քրոջ հետ, պարզվեց, որ 1991թ. ծնված Սերոբ Հրաչյայի Հարությունյանը մահացել է զորացրվելուց որոշ ժամանակ անց՝ գլխուղեղի քաղցկեղից»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ կասկածյաի որդու՝ բանակում զոհված լինելու մասին НТВ -ին տված հարցազրույցում ասել էր Հրաչյա Հարությունյանի եղբայրը, նա նաև նշել է, որ եղբայրը «կռված է»:
Արծրուն Հովհաննիսյանը այս տեղեկություն չհաստատեց՝ նշելով, որ ազատամարտիկների բազան ստուգելը բավականին բարդ գործ է:

The son of Hrachia Harutyunian - the truck driver charged in the recent deadly crash in Moscow – died after the completion of military service. Armenian Defense Ministry’s spokesman Artsrun Hovhannisian told this to Aysor.am. He refuted the media reports that Harutyunian’s son died in the army.
“We searched through the database, but there was no such serviceman on the list of those who died. I asked his sister and found that Serob Harutyunain (born in 1991) died from a brain tumor after the army,” Hovhannisian said.
Let us remind you that Hrachia Harutyunian’s brother told NTB Television Company, Russia, that the accused man’s son died in the army. He also said that his brother was a participant of the Karabakh war.