«Նոր Մոսկվայում» վթարի մեղադրյալին 2 փաստաբան են տրամադրել
Մոսկվայում ՀՀ դեսպանատունը մշտական կապի մեջ է Հրաչյա Հարությունյանի դատապաշտպանների հետ՝ վերջինիս հնարավոր օժանդակություն ցուցաբերելու համար։ Հ.Հարությունյանը այժմ գտնվում է հիվանդանոցում, որտեղ, քննիչների փոխանցմամբ, հագուստի կարիք չկա։ Նոր զարգացումների մասին հավելյալ կտեղեկացնենք։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ Հ. Հարությունյանին 2 փաստաբան է տրամադրվել:
Հիշեցնենք, որ այսօր երկու ամիս ժամկետով կալանավորել են հայ վարորդ Հրաչյա Հարությունյանին, ով Մոսկվայում հուլիսի 13-ին տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի ենթադրյալ մեղավորն է: Հ. Հարությունյանին դատարանի դահլիճ են տարել՝ մարդու իրավունքների կոպիտ ոտնահարումներով: Դեպքի առնչությամբ փորձեցինք մեկնաբանություն ստանալ պատկան մարմիններից:
ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատան լրատվական բաժնից Aysor.am-ին հայտնեցին, որ իրենք որևէ բան չեն կարող հաղորդել դեպքի հետ կապված իրենց քայլերի վերաբերյալ և իրենց մոտ խորհրդակցություն է, փորձենք փոքր-ինչ ուշ: Իսկ մի փոքր ուշ մեր հեռախոսազանգերին արդեն չէին պատասխանում, հետո համարը անջատեցին:

Посольство Армении находится в постоянной связи с адвокатами Арутюняна
Посольство Армении в России находится в постоянной связи с адвокатами Грачьи Арутюняна для оказания возможного содействия, сообщили в пресс-службе МИД Армении. Здесь также отметили, что в настоящее время Г.Арутюнян находится в больнице.
Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян сообщил корреспонденту Aysor.am, что Г.Арутюняну предоставлены два адвоката.
Отметим, что Г.Арутюнян, который обвиняется в смерти 18 человек в результате ДТП, сегодня приговорен к двухмесячному предварительному аресту. Г.Арутюнян был доставлен в зал суда с грубейшими нарушениями прав человека.
Aysor.am попыталось получить комментарии в посольстве Армении в Москве, где, однако, посоветовали обратиться к ним чуть позже, а потом и вовсе выключили телефон.