Վարչապետ. Ջերմոցային տնտեսությունը հետաքրքիր է դարձել ներդրողների համար
Կառավարության որոշմամբ՝ ներդրումային ծրագրի շրջանակներում «Կագա գրուպ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից 300 միլիոն դրամը գերազանցող ապրանքների ներմուծման դեպքում՝ մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը երկարաձգվեց մինչև երեք տարի ժամկետով:
Վարչապետի խոսքով՝ ընկերության ներդրումների շնորհիվ կստեղծվի 60 աշխատատեղ: Ընկերությունը զբաղվում է ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներմուծմամբ: Վարչապետը հավելեց՝ փորձը ցույց է տվել, որ ջերմոցային տնտեսությունը շահութաբեր բիզնես է, և բավականին հետաքրքիր է դարձել ներդրումների համար:
ՀՀ Կոտայքի մարզում կառուցվող 3 հա ջերմոցային տնտեսության համար ընկերությունը նախատեսում է ներդրումներ իրականացնել շուրջ 1.25 մլրդ ՀՀ դրամի չափով:
Վերոնշյալ ներդրումների շնորհիվ հնարավոր կլինի ներդնել հոլանդական արտադրությամբ ժամանակակից սարքավորումներ, ինչի միջոցով ընկերությունը նախատեսում է արտադրել տարեկան շուրջ 0.84 մլրդ դրամի արտադրանք (2014թ), որի գերակշիռ մասը կարտահանվի ՌԴ և Վրաստան:
Ներդրումային ծրագրի իրագործման արդյունքում կստեղծվի մոտ 60 աշխատատեղ (ջերմոցային տնտեսության ամբողջական հզորությամբ աշխատելու դեպքում)` միջին աշխատավարձը կազմելով 2014թ.-80, 2015թ.- 90 և 2016թ.-95 հազ. դրամ:

Prime minister: investors start to take interest in greenhouse farming
By a decision of the Armenian government, in case of importing goods of over 300 million AMD under the investment program, the term of payment of customs bodies-calculated VAT by Kaga Group LLC will be expended for up to three years.
The prime minister said 60 jobs will be created thanks to the company’s investments. Kaga Group imports modern equipment. He added that greenhouse farming is a profitable business so investors have started to take interest in it.
The company plans to invest about 1.25 billion AMD in greenhouses to be constructed on 3 hectares in Kotayk province. With these investments, it will become possible to install modern equipment imported from the Netherlands and produce output of 0.84 billion AMD (in 2014), most of which will be imported to Russia and Georgia. Some 60 jobs will be created, with average wages of 80 thousand AMD in 2014.