ՊԵԿ-ի միջոցառումները՝ միայն «էլիտար» պայմաններում
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի միջոցառումներն ամեն անգամ կազմակերպվում են բավական «էլիտար» պայմաններում։
«ՊԵԿ-ը վերջերս 1 մլն 176 հազար դրամ է ծախսել խորհրդաժողովի կազմակերպման համար։ Այդ գումարը վճարվել է «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ՍՊԸ-ին, որպեսզի վերջինս տրամադրի ստանդարտ՝ մեկտեղանոց 4 սենյակ՝ Ինտերնետ կապով, ինչպես նաև՝ լողավազանի, մարզասրահի և, ամենակարևորը, սաունայի ծառայություններով։ Ուշագրավն այն է, որ ՊԵԿ-ին նման ծառայություններ մատուցած «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ընկերությունը, ըստ իր պաշտոնական կայքի, զբաղվում է շինարարությամբ, ինչպես նաև շենքերի նախագծումով և մոնտաժումով։ Ի դեպ, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ այս ընկերության ղեկավարը հայ չէ. տնօրենը Մարկո Ֆերակուտին է»,- գրել է «Ժողովուրդը»:

Zhoghovurd: SRC holds expensive events
Events organized by the State Revenue Committee of Armenia are held in quite ‘elite’ conditions, ‘Zhoghovurd’ says.
“Recently the Committee spent 1 million 176 thousand drams on a conference. The sum was paid to Renco ArmEstate Company for provision of four single rooms of the hotel with Internet services, saunas, gyms and a swimming pool. It is noteworthy that according to the official website of Renco ArmEstate LLC (whose director is Marco Ferracuti), the company is engaged in construction and design of buildings,” the newspaper writes.