ՊԵԿ-ի միջոցառումները՝ միայն «էլիտար» պայմաններում
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի միջոցառումներն ամեն անգամ կազմակերպվում են բավական «էլիտար» պայմաններում։
«ՊԵԿ-ը վերջերս 1 մլն 176 հազար դրամ է ծախսել խորհրդաժողովի կազմակերպման համար։ Այդ գումարը վճարվել է «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ՍՊԸ-ին, որպեսզի վերջինս տրամադրի ստանդարտ՝ մեկտեղանոց 4 սենյակ՝ Ինտերնետ կապով, ինչպես նաև՝ լողավազանի, մարզասրահի և, ամենակարևորը, սաունայի ծառայություններով։ Ուշագրավն այն է, որ ՊԵԿ-ին նման ծառայություններ մատուցած «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ընկերությունը, ըստ իր պաշտոնական կայքի, զբաղվում է շինարարությամբ, ինչպես նաև շենքերի նախագծումով և մոնտաժումով։ Ի դեպ, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ այս ընկերության ղեկավարը հայ չէ. տնօրենը Մարկո Ֆերակուտին է»,- գրել է «Ժողովուրդը»:

«Жоховурд»: Комитет госдоходов проводит дорогостоящие мероприятия
Газета «Жоховурд» пишет, что организованные Комитетом государственных доходов Армении мероприятия проводятся в достаточно «элитарных» условиях.
«Недавно Комитет потратил 1 млн. 176 тыс. драмов на проведение конференции. Сумма была выплачена компании «Ренко АрмЭстейт», чтобы она предоставила 4 одноместных гостиничных номера с интернетом, услугами бассейна, спортзала и сауны. Примечательно, что компания «Ренко Армэстейт», согласно собственному официальному сайту, занимается строительством и проектировкой зданий. Кстати, по официальным данным, руководителем данной компании является Марко Феракути», - пишет газета.