Պռոշյանի գյուղապետի տեղակալը հրաժարական է տվել. Իրա տեսակի հետ չեմ աշխատի
Պռոշյանի գյուղապետի տեղակալ Վովա Սահակյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վ. Սահակյանը: Նրա խոսքով` պատճառը այն է, որ ինքը չի կարող աշխատել նորընտիր գյուղապետ Արթուր Մուրադյանի հետ:
«Իրա տեսակի հետ կշփվեք և կհասկանաք, որ ես չեմ կարող աշխատել: Ինքը ու ես տարբեր արեալների մարդիկ ենք, մեր կենսագրությունը տարբեր է»,- ասաց Վ. Սահակյանը:
Նրա խոսքով` ինքը գյուղից երբեք չի հեռանա, պատրաստվում է աշխատել, սակայն դեռևս չգիտի, թե որտեղ:
«Կհանգստանամ, կաշխատեմ»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Պռոշյանում հուլիսի 14-ին անցկացված ընտրություններում 76 ձայնի առավելությամբ հաղթել է ՀՀԿ անդամ Արթուր Մուրադյանը:
Ա. Մուրադյանը ստացել է 1317 քվե, Վովա Սահակյանը՝ 1241, իսկ մյուս թեկնածուն` Ալեքսան Ալեքսանյանը ստացել է 178 ձայն:

Deputy administrator of Proshian village resigns
Deputy administrator of Proshian village Vova Sahakian has handed in his resignation. He told the correspondent of Aysor.am that he will not be able to cooperate with the newly elected administrator Arthur Muradian.
‘We are different persons, and we have different biographies. I won’t be able to work with him,” V. Sahakian noted, adding that he has no intention to leave the village and he will continue to work there.
Let us remind you that member of the Republican Party of Armenia Arthur Muradian won the July 15 elections of Proshian village administrator.