Հրաչյա Հարությունյանի դուստրը հնարավոր է բողոք ներկայացնի «Россия» ՀԸ դեմ
Երբ հանդարտվեն կրքերն ու հորս իրավիճակը հստակեցվի, չեմ բացառում, որ բողոք կներկայացնեմ «Ռոսիա» հեռուստաընկերության ու մասնավորապես, դրա լրագրող Օլգա Սկաբեևայի դեմ: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Նոր Մոսկվայում վթարի գործով մեղադրյալ Հրաչյա Հարությունյանի դուստր Լիլիթ Հարությունյանը:
«Այդ, այսպես ասած, լրագրողի մեկնաբանությունները իր ռեպորտաժում մեզ համար անընդունելի են: Ճիշտ է, փորձում ենք ուշադրություն չդարձնել նրա նմանների մեկնաբանություններին, բայց միևնույն է՝ նման հակաէթիկական պահվածքը պիտի պատժվի»,- ասաց Լիլիթ Հարությունյանը:
Հրաչյա Հարությունյանի դուստրը տեղյակ չէ՝ արդյոք Մարդու իրավունքների  պաշտպան Կարեն Անդրեասյանն արդեն հանդիպել է հորը, թե՝ ոչ. «Մարդու իրավունքների պաշտպանը խոստացավ, որ հենց հանդիպի հորս՝ անմիջապես կզանգահարի մեզ: Դեռևս ոչ մի զանգ չենք ստացել»,- ավելացրեց Լիլիթ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ Հրաչյա Հարությունյանին հանդիպելու նպատակով Հայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը նախօրեին մեկնել է Մոսկվա:

Lilit Harutyunian – the daughter of Hrachia Harutyunian charged in the recent car accident near the city of Podolsk – may sue Россия Television Channel, particularly, its reporter Ms. Olga Skabeyeva.
“The comments of that so-called journalist are unacceptable. We try not to pay attention, but such behavior must be punished,” L. Harutyunian told the correspondent of Aysor.am.
Lilit Harutyunian said she does not know whether Armenian Ombudsman Karen Andreasian met with her father or not. “Andreasian promised to call as soon as he meets with father. He has not yet called us,” she said.
Let us remind you that yesterday Armenia’s Human Rights Defender Karen Andreasian went to Moscow in order to meet with Hrachia Harutyunian.