«Բարև Երևանը» պահանջում է ուղեվարձի թանկացման իրավական ակտերը
Ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցությունը այսօր հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ հարցում է ուղարկել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին: Խմբակցությունը, մասնավորապես, ակնկալում է պատասխաններ ստանալ այն մասին, թե
1. Քանի՞ միկրոավտոբուսային, ավտոբուսային և տրոլեյբուսային երթուղի է գործում այս պահի դրությամբ և ո՞ր երթուղիները կոնկրետ ո՞ր ընկերությունների կողմից են շահագործվում:
2. Ո՞ր տնտեսվարողների կողմից և ե՞րբ է ուղեվարձի թանկացման հայտ ներկայացվել:
3. Ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ ի՞նչ իրավական ակտեր են ընդունվել քաղաքապետարանում և ու՞մ կողմից: Խմբակցությունը պահանջել է տրամադրել ուղեվարձի սակագնի թանկացման վերաբերյալ բոլոր փաստաթղթերի ու դրանց հիման վրա կայացված իրավական ակտերի պատճենները:
Հիշեցնենք, որ «Բարև Երևան» խմբակցությունը հայտարարել է հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ ընդունված իրավական ակտերը վարչական դատարանում բողոքարկելու մտադրության մասին, ինչի համար պահանջվում են վերընշված փաստաթղթերը: Մինչդեռ մինչ օրս քաղաքապետարանը ո՛չ իր պաշտոնական կայքի միջոցով, ո՛չ էլ այլ եղանակով հանրությանն ու ավագանու անդամներին չի տրամադրել ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ իրավական ակտերը:

Союз партий «Здравствуй, Ереван» направил запрос мэру Еревана Т.Маргаряну
Союз партий «Здравствуй, Ереван» направил сегодня запрос мэру Еревана Тарону Маргаряну относительно повышения цен на проезд в общественном транспорте. Фракция союза партий «Здравствуй, Ереван», в частности, ожидает получить ответы на следующие вопросы:
1.Сколько маршрутов микроавтобусов, автобусов и троллейбусов действует на данный момент и конкретно какие маршруты какими компаниями эксплуатируются;
2. Какими хозяйствующими субъектами и когда была представлена заявка на повышение цен на проезд;
3. Какие правовые акты были приняты мэрией в связи с повышением цен на проезд и кем. Фракция потребовала предоставить копии всех документов относительно повышения тарифа на проезд и принятых на их основании правовых актов.
Напомним, с 20 июля в Ереване цена на проезд в маршрутках и автобусах составляет 150 драмов, вместо прежних 100 драмов. На 50 драмов повысилась и цена на проезд в троллейбусах, составив 100 драмов. Подорожание проезда в общественном транспорте вызвало недовольство среди населения столицы.
Союз партий «Здравствуй, Ереван» заявил о намерении обратиться в административный суд для опротестования принятых правовых актов о повышении цен на проезд в общественном транспорте. При этом мэрия Еревана до сих пор не предоставила ни общественности, ни членам Совета старейшин Еревана каких-либо правовых актов о повышении тарифов.