Արմեն Չախալյանն իրեն լավ է զգում. Հայ հոգևորականներն այցելում են նրան
Ազատազրկման մեջ գտնվող ջավախահայ Արմեն Չախալյանն իրեն լավ է զգում: Նա առողջական խնդիրներ չունի: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արմենի եղբայր, ջավախահայ քաղաքական գործիչ, նախկին քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանը.
«Մինչև դատավարությունը՝ օգոստոսի 9-ը, մեզ չի թույլատրվում տեսնել նրան, բայց փաստաբանները Արմենի մոտ գնում են ու ասում են, որ լավ է, առողջ է»,- ասաց Վահագն Չախալյանն ավելացնելով՝ թույլ են տվել, որ եղբորն այցելեն նաև հայ հոգևորականներ:
«Հիմա դատին ենք պատրաստվում: Դե փաստաբաններն ասում են, որ չկային բավարար հիմքեր Արմենին ձերբակալելու համար՝ տեսնենք»,- ասաց Վահագն Չախալյանը:
Հարցին՝ իսկ այս դեպքերից հետո ինչպիսի՞ տրամադրություններ են Ջավախքում, Չախալյանը պատասխանեց. «Ճիշտ նկատեցիք, կա տրամադրության փոփոխություն: Երբ ես դուրս եկա բանտից միանգամից ոգևորություն տարածվեց, մտածեցինք՝ վերջացավ: Հիմա մարդիկ էլի նեղված են: Մնում է սպասենք դատավարությանը»:

Imprisoned Javakheti Armenian Armen Chakhalian is feeling well and has no health problems, Aysor.am was informed by Armen’s brother, Javakheti Armenian political figure, former political prisoner Vahagn Chakhalian.
“We are not allowed to see him until the trial, which is due to start on August 9, but Armen’s lawyers visit him. They say he is in good health,” Vahagn said, adding that clergymen are also allowed to visit his brother.
“We are preparing for the trial. The lawyers say there were no sufficient grounds for Armen’s arrest,” Vahagn Chakhalian noted.
Asked to describe the general mood in Javakhk, Vahagn Chakhalian said: “There has been a change in the mood. When I was set free, people were inspired. Now everyone is embarrassed. We are waiting for the trial”.