Նինոծմինդայում վթարից տուժած երեխային տեղափոխում են Ս. Աստվածամայր ԲԿ
«2004 թ. ծնված Մ. Կարապետյանն այս պահին Գյումրու ԲԿ-ից տեղափոխվում է Ս Աստվածամայր բժշկական կենտրոն»,- Aysor.am-ին հաղորդեցին Առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից: Երեխայի վիճակը ծանր է:
Նրա մոտ ախտորոշվել է աջ քունքային կոտրվածք և քունքային և ճակատային հատվածի սուբդուրալ հեմատոմա. ԲԿ-ում բժշկական անձնակազմը պատարստ է երեխային ընդունելու:
2009 թ. ծնված Լ. Կարապետյանը և 2001 թ. ծնված Ռ. Կարապետյանն այս պահին Նինոծմինդայի բժշկական կենտրոնում են, նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Նինոծմինդայից Գյումրու բժշկական կենտրոն այս պահին տեղափոխվում է 1989թ-ին ծնված Մ. Կարապետյանը. Նա կհետազոտվի:
Նշենք, որ այսօր ժամը 12.15-ին ԱԻՆ ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 10.56-ին Վրաստանի Հանրապետության Նինոծմինդա-Բավրա ավտոճանապարհին` Ատլիովսկի գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ավտոպատահար:
ՀՀ Բավրայի անցակետ են մեկնել Ամասիայի ՀՓՋ-ից երկու հրշեջ-փրկարարներ և մեկ շտապօգնության բրիգադ:
Դեռևս չբացահատված հանգամանքներում «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել, ինչի հետևանքով Նինոծմինդա շրջանի բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել ՀՀ քաղաքացիներ` 2009 թ. ծնված Լ. Կարապետյանը, 2001 թ. ծնված Ռ. Կարապետյանը և 1989 թ. ծնված Հ. Դավթյանը:

Минздрав Армении: Пострадавшего в ДТП ребенка перевозят в Ереван
«Состояние здоровья М.Карапетян, 2004 г.р., оценивается как тяжелое, в эти минуты его перевозят из медцентра Гюмри в ереванский медицинский центр „Сурб Аствацамайр”», - об этом Aysor.am сообщили в пресс-службе Минздрава Армении.
Согласно информации, у него выявлен перелом правой височной кости и субдуральная гематома в височной и лобной области. Персонал медицинского центра готов принять ребенка.
Состояние здоровья граждан Армении Л.Карапетяна, 2009 г.р., Р.Карапетяна, 2001 г.р., а также Г.Давтяна, 1989 г.р., оценивается как средней тяжести. К данному моменту они находятся в медицинском центре Ниноцминда. Для обследования в медицинский центр Гюмри сейчас перевозят также М.Карапетяна, 1989 г.р.
Напомним, 25 июля, в 12:15, в МЧС Армении поступил сигнал о том, что в 10:56 на автодороге Ниноцминда-Бавра произошло ДТП, в результате чего пострадали граждане Армении. При невыясненных пока обстоятельствах автомобиль марки «Тойота» выехал за пределы проезжей части и перевернулся. В больницу города Ниноцминда доставлены граждане Армении – 4-летний Л.Карапетян, 12-летний Р.Карапетян и 24-летний Г.Давтян. Состояние 9-летнего пострадавшего М.Карапетяна оценивается как крайне тяжелое, состояние остальных – тяжелое.