Կառավարությունում ամփոփվել են պետական մարմինների կատարողականները
Այսօր Կառավարությունում շարունակվել է ՀՀ պետական կառավարման մարմինների 2013 թ. առաջին կիսամյակի գնահատված կատարողականների և ՀՀ կառավարության 2013 թ. գործունեության միջոցառումների ծրագրի ու գերակա խնդիրների կատարման մասին հաշվետվությունների քննարկումը։
Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հաշվետու տարվա հունվար-հունիս ժամանակահատվածում կատարված և ընթացիկ աշխատանքների մասին զեկուցել են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեի նախագահը, ՀՀ ԿԱ միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեի նախագահը:
Քննարկման ընթացքում վարչապետ Սարգսյանն անդրադարձել է գերատեսչություններին տրված հանձնարարականների և աշխատակազմերի ստորաբաժանումների կատարողականներին, հանձնարարել ուշադրության կենտրոնում պահել հնարավոր ռիսկային գերակա խնդիրները:

Government summarizes performance of state bodies
The Armenian government today continued discussing the reports on performance of state bodies in the first half of 2013 and the report on implementation of the 2013 government program of measures, the press service of Armenian government said.
Reports on work done in January-June of this year and current work were made by Education and Science Minister, Chairman of the State Science Committee of the Ministry of Education and Science, and Chairman of the State Nuclear Safety Regulatory Committee.
Prime Minister Tigran Sargsyan spoke about the fulfillment of tasks given to ministries and their departments. He gave instructions to pay attention to possible high-risk priority problems.