Մ.Հակոբյան. Լեռնային Ղարաբաղը նոր զինատեսակներ ու զինտեխնիկա է ձեռք բերել
Լեռնային Ղարաբաղը նոր զինտեխնիկա ու զինատեսակներ է ձեռք բերել և այս առումով վերջին երկու տարիները բավականին հաջող են եղել: «Ազատություն» ռ/կ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին այսօր Արցախում լրագրողների հետ հանդիպման  ժամանակ ասել է  ԼՂ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը:
«Մենք երբևիցե այսպիսի իրավիճակ չենք ունեցել, ինչ ունենք այսօր կոնկրետ սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի համալրման ուղղությամբ»,- ասել է  Հակոբյանը` ավելացնելով, որ այժմ խնդիր կա ձեռք բերված զինամթերքի տեղավորման հետ կապված և այդ հարցը լուծելու համար մեծ զինապահեստ է կառուցվում:
Մովսես Հակոբյանը չի մանրամասնել, թե կոնկրետ ինչ զինատեսակներ է ձեռք բերել Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակը:
Մտահոգություն հայտնելով Ադրբեջանի կողմից նոր զինտեխնիկայի ձեռքբերման կապակցությամբ՝ ԼՂՀ  պաշտպանության նախարարը միևնույն ժամանակ նշել է՝ այդ երկիրը  հնարավորություն չունի պատերազմ սկսելու և հաղթելու:

М.Акопян: Нагорный Карабах приобрел новые виды вооружений и военную технику
Нагорно-Карабахская Республика приобрела новые виды вооружений и военной техники и в этом плане последние два года были довольно успешными. Об этом, как передает Радио Азатутюн, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами в Арцахе министр обороны НКР, генерал-лейтенант Мовсес Акопян.
«У нас никогда не было такой ситуации, какую мы имеем сегодня в направлении пополнения армии конкретными вооружениями, военной техникой», - сказал М.Акопян. По его словам, сегодня задача состоит в размещении приобретенной техники и для решения этого вопроса строится большой военный склад.
Мовсес Акопян не уточнил, какие конкретно виды вооружений приобрела Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Министр обороны НКР, выразив обеспокоенность в связи с приобретенными Азербайджаном новыми вооружениями, подчеркнул при этом, что это государство не имеет возможности начать войну и одержать победу.