Դատախազը էպոսագետի համար 12 տարվա ազատազրկում պահանջեց
«Ազգային ինքնորոշում» միավորման առաջնորդ, Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով դատավարությունում պետական մեղադրող Արամ Ամիրզադյանը այսօր պահանջեց 12 տարվա ազատազրկման դատապարտել որպես էպոսագետ հայտնի՝ Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Վարդան Սեդրակյանին, 13 տարվա ազատազրկման՝ մահափորձը կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Սամվել Հարությունյանին, և 14 տարվա ազատազրկման՝ մահափորձի անմիջական կատարման մեջ մեղադրվող Խաչիկ Պողոսյանին: Այս մասին հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Պարույր Հայրիկյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը պահանջեց առողջությանը վնաս պատճառելու համար իր պաշտպանյալին վճարել 43 միլիոն 424 հազար դրամ (մոտ 106 հազար դոլար) փոխհատուցում:

Прокурор потребовал приговорить Седракяна к 12 годам лишения свободы
Прокурор Арам Амирзадян в ходе судебного заседания по делу о покушении на экс-кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна потребовал у суда приговорить подсудимого, бывшего кандидата в президенты Вардана Седракяна к 12 годам лишения свободы.
В отношении других подсудимых – Самвела Арутюняна и Хачика Погосяна, гособвинитель попросил применить наказание в виде лишения свободы сроком на 13 и 14 лет, соответственно.
В свою очередь адвокат П.Айрикяна потребовал выплатить компенсацию за причинение вреда здоровью в размере 43 млн. 424 тыс. драмов (около $106 тыс.).