Դատախազը էպոսագետի համար 12 տարվա ազատազրկում պահանջեց
«Ազգային ինքնորոշում» միավորման առաջնորդ, Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով դատավարությունում պետական մեղադրող Արամ Ամիրզադյանը այսօր պահանջեց 12 տարվա ազատազրկման դատապարտել որպես էպոսագետ հայտնի՝ Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Վարդան Սեդրակյանին, 13 տարվա ազատազրկման՝ մահափորձը կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Սամվել Հարությունյանին, և 14 տարվա ազատազրկման՝ մահափորձի անմիջական կատարման մեջ մեղադրվող Խաչիկ Պողոսյանին: Այս մասին հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Պարույր Հայրիկյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը պահանջեց առողջությանը վնաս պատճառելու համար իր պաշտպանյալին վճարել 43 միլիոն 424 հազար դրամ (մոտ 106 հազար դոլար) փոխհատուցում:

At the court hearing concerning the attempted murder of former presidential candidate, AIM Party leader Paruyr Hayrikian, Prosecutor Aram Amirzadian requested the court to sentence the defendant, another former presidential candidate Vardan Sedrakian to 12 years in prison.
The prosecutor requested to sentence the two other defendants – Samvel Harutyunian and Khachik Poghosian – to 13 and 14 years in prison, respectively, RFE/RL Armenian service said.
For his part, Paruyr Hayrikian’s lawyer Levon Baghdasarian demanded compensation of 43 million 424 thousand AMD (about $106 thousand) for damage to Hayrikian’s health.