Պռոշյանի գյուղապետարանի 13 աշխատակիցներ հեռացման մասին դիմում ներկայացրին
Պռոշյանի գյուղապետարանի ամբողջ անձնակազմն այսօր աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել գյուղապետարան: Aysor.am-ի հետ զրույցում Պռոշյանի գյուղապետարանի աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Լուսինե Պետոյանն ասաց, որ այս ակցիան բողոք է նախկին գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության ու այդ սպանության մինչ օրս բացահայտված չլինելու դեմ:
«Այս ամիսների ընթացքում ոչ մի բացահայտում չի արվել: Մենք անընդհատ սպասում ենք, բայց ոչ մի շարժ չկա: Հրաժարականի մասին այս որոշումը միաձայն ենք կայացրել, ընդհանուր առմամբ՝ 13 հոգով»,- ասաց Լուսինե Պետոյանը:
Հրաչ Մուրադյանի եղբորորդի Հակոբ Մուրադյանն էլ Aysor.am-ի հետ զրույցում ասացմ որ բողոքն ուղղված է նաև նորընտիր գյուղապետ Արթուր Մուրադյանին:
«Հրաչ Մուրադյանի սպանության վերաբերյալ դեռևս ոչինչ պարզ չէ, իսկ այդ մարդուն ահռելի գումարներ ծախսելով բերում նստեցնում են գյուղապետ: Մարդիկ չեն ուզում նրա հետ աշխատեն»,- ասաց Հակոբ Մուրադյանը:
Նշենք, որ հուլիսի 14-ին այս համայնքում կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով գյուղապետ է ընտրվել ՀՀԿ-ական, ինքնաառաջադրված Արթուր Մուրադյանը: Նրան մի քանի ձայնով զիջել է գյուղապետի նախկին տեղակալ, ՀՅԴ-ական Վովա Սահակյանը:

Сотрудники администрации села Прошян представили заявления об увольнении
Все сотрудники администрации села Прошян Котайкской области Армении представили сегодня заявления об освобождении от работы. В беседе с корреспондентом Aysor.am уже бывший руководитель аппарата сельской администрации Лусине Петросян заявила, что это акция протеста связана с убийством старосты села Прошян Грача Мурадяна и с тем, что виновные до сих пор не найдены.
«В течение этих месяцев следствие не продвинулось ни на шаг. Мы все время ждали, но каких-либо подвижек в этом деле нет. Это решение об увольнении с работы принято единогласно, в целом заявления представили 13 человек», - сказала Л.Петросян.
Племянник Грача Мурадяна – Акоп Мурадян в свою очередь заявил корреспонденту Aysor.am, что протест направлен против новоизбранного руководителя сельской администрации Артура Мурадяна.
«В связи с убийством Грача Мурадяна пока ничего неясно, а этого человека, потратив огромные суммы, посадили старостой. Люди не хотят с ним работать», - отметил Акоп Мурадян.
Отметим, что в результате выборов победу одержал член Республиканской партии Армении, Артур Мурадян, который был соперником убитого руководителя общины на минувших выборах. Заместитель бывшего старосты, кандидат от АРФ «Дашнакцутюн» Вова Саакян уступил ему незначительное число голосов.