Պռոշյանի գյուղապետարանի 13 աշխատակիցներ հեռացման մասին դիմում ներկայացրին
Պռոշյանի գյուղապետարանի ամբողջ անձնակազմն այսօր աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել գյուղապետարան: Aysor.am-ի հետ զրույցում Պռոշյանի գյուղապետարանի աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Լուսինե Պետոյանն ասաց, որ այս ակցիան բողոք է նախկին գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության ու այդ սպանության մինչ օրս բացահայտված չլինելու դեմ:
«Այս ամիսների ընթացքում ոչ մի բացահայտում չի արվել: Մենք անընդհատ սպասում ենք, բայց ոչ մի շարժ չկա: Հրաժարականի մասին այս որոշումը միաձայն ենք կայացրել, ընդհանուր առմամբ՝ 13 հոգով»,- ասաց Լուսինե Պետոյանը:
Հրաչ Մուրադյանի եղբորորդի Հակոբ Մուրադյանն էլ Aysor.am-ի հետ զրույցում ասացմ որ բողոքն ուղղված է նաև նորընտիր գյուղապետ Արթուր Մուրադյանին:
«Հրաչ Մուրադյանի սպանության վերաբերյալ դեռևս ոչինչ պարզ չէ, իսկ այդ մարդուն ահռելի գումարներ ծախսելով բերում նստեցնում են գյուղապետ: Մարդիկ չեն ուզում նրա հետ աշխատեն»,- ասաց Հակոբ Մուրադյանը:
Նշենք, որ հուլիսի 14-ին այս համայնքում կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով գյուղապետ է ընտրվել ՀՀԿ-ական, ինքնաառաջադրված Արթուր Մուրադյանը: Նրան մի քանի ձայնով զիջել է գյուղապետի նախկին տեղակալ, ՀՅԴ-ական Վովա Սահակյանը:

All the employees of the Proshian village administration submitted today their applications for employment termination. Aysor.am was informed by Lusine Petoyan who was the head of the administration’s staff until today that they took that action in protest against the murder of former village administrator Hrach Muradian and the fact that the crime has not been solved.
“Nothing has been revealed in recent months. No progress has been made. 13 employees – all of us – made a unanimous decision to quit,” she noted.
Hrach Muradian’s nephew, Hakob Muradian, told Aysor.am that their protest is also aimed against the newly elected administrator Arthur Muradian.
“Nothing is clarified regarding Hrach Muradians’ murder, whereas a large sum was spent to make this man the new administrator. People don’t want to work with him,” Hakob Muradian said.
Let us remind you that as a result of snap elections held in Proshian community on July 14, member of Republican Party of Armenia Arthur Muradian was elected as new village administrator. The former deputy administrator, ARFD member Vova Sahakian collected a few votes less than Arthur Muradian.