Սիրիական զորքերն ազատագրել են Խոմսի կարևորագույն շրջաններից մեկը
Սիրիական բանակը վերականգնել է վերահսկողությունը Խոմս քաղաքի Խալիդիա թաղամասի վրա, որը հանդիսացել է ապստամբների գլխավոր հենարաններից մեկը: Այս մասին, հայտնում է «Ռոսբալտ» լրատվական կայքը:
Համացանցային ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ` այս թաղամասը զինված ապստամբները վերահսկել են 2011 թվականից:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր սիրիական բանակի` այդ քաղաքն ազատագրելու համար լայնամասշտաբ գործողություններ նախաձեռնելու մասին, որն ուղեկցվել էր դաժան ընդհարումներով:
Թաղամասերի հրթիռային հարվածները, որտեղ խաղաղ բնակիչներ են կենտրոնացած եղել, Խոմսում հանգեցրել են իրավիճակի կտրուկ սրման: Ընդդիմադիրները խոսում են այն մասին, որ նրանց հաջողվել է կռվեցնել տեղի աշխարհազորի ղեկավարությանն ու բանակային հրամանատարներին:

Правительственные войска в Сирии контролируют большую часть Хомса
В Сирии правительственные войска захватили большую часть Халидии в центре города Хомс, пишет BBC со ссылкой на сообщения из Сирии.
Арабский телеканал «Майадин» показал видеокадры, снятые, по сообщению канала, в этом районе, на которых видны сильно разрушенные дома, завалы и груды бетонных обломков.
По сообщению телеканала, 80% территории района находится под контролем правительственных сил. Активисты подтвердили это известие, добавив, что повстанцы сейчас контролируют лишь Старый город в Хомсе и несколько других районов.