Արմավիրում 37-ամյա տղան ծեծելով սպանել է մորը
Այսօր՝ հուլիսի 30-ին, արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 04:00-ի սահմաններում Արմավիրի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Արմավիրի բաժին հայտնել են, որ առանձնակի դաժանությամբ ծեծված վիճակում մարմնական բազմաթիվ վնասվածներով Նաիրի գյուղից (նախկին Հացիկ) իրենց մոտ է տեղափոխվել նույն գյուղի բնակիչ 77-ամյա Վերգուշ Սարգսյանը: Այս մասին գրում է shamshyan.com կայքը:
Վ. Սարգսյանը, գիտակցության չգալով, առավոտյան մահացել է: Տան մոտ հավաքվածները պատմել են, որ Վ. Սարգսյանին ծեծի է ենթարկել նրա տղան՝ 37-ամյա Վարդան Ստեփանյանը, ով ունի 2 անչափահաս տղաներ, սակայն ամեն անգամ կոնֆլիկտների մեջ է եղել նաև կնոջ հետ: Այդ պահին տանը եղել են ինքն ու մայրը:
Այս պահին ոստիկանությունը նշված հանցագործությունը կատարելու համար որպես կասկածյալ որոնում է Վ. Ստեփանյանին: Փաստի առթիվ ոստիկանության Արմավիրի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:

An unusual incident took place in Armavir province today, on July 30. Around 4:00 am the police received a phone call from Armavir medical center that Vergush Sargsyan, 77, of Nairi village was admitted to the center. The woman was savagely beaten and received numerous injuries, according to Shamshian.com.
This morning V. Sargsyan died without regaining consciousness. In the words of local residents who gathered outside Vergush Sargsyan’s house, she was beaten by her son, Vardan Stepanian who has two minor sons and often quarels with his wife. Only Stepanian and his mother were in their house at the time of the incident.
Police are now looking for Vardan Stepanian who is the suspect in the case. Materials are being prepared by Armavir investigation unit.