«Բարև Երևան» խմբակցությունն այս անգամ նամակ է հղել Հրայր Թովմասյանին
Երեկ Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության անունից Անահիտ Բախշյանը, ինչպես հայտնում են խմբակցության լրատվական ծառայությունից, նամակ է ուղարկել ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին:
«Երևան քաղաքի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության անդամների անունից խնդրում եմ պարզաբանել Երևանի քաղաքապետի 18.06.2013թ. N 3104-Ա որոշմամբ իր խորհրդականներին ոլորտային պատասխանատուներ նշանակելու իրավաչափության հարցը:
Խնդրում եմ նաև պարզաբանել, թե որքանով է իրավաչափ հայեցողական պաշտոն զբաղեցնող անձանց հանձնարարել ոլորտների պատասխանատվությունն այն դեպքում, երբ վերջիններս այդ գործառույթով ստանում են համապատասխան ոլորտում համայնքային ծառայություն իրականացնող մասնագետներին՝ պաշտոնատար անձանց հրամաններ և (կամ) հրահանգներ արձակելու իրավունք, վերահսկում են նշված պաշտոնատար անձանց աշխատանքները, այն էլ այն դեպքում, երբ քաղաքապետը ունի չորս տեղակալներ:
Մասնավորապես` քաղաքապետի խորհրդական Ալիկ Գևորգյանը, համաձայն վերոնշյալ որոշման, համակարգում և վերահսկում է քաղաքապետարանի աշխատակազմի տրանսպորտի վարչության աշխատանքները և պատասխանատու է դրա համար: Այսինքն՝ Տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը ենթարկվում է քաղաքապետի խորհրդականին, որը հայեցողական պաշտոն է, իսկ Տրանսպորտի վարչության պետի պաշտոնը՝ համայնքային ծառայողի»,- ասված է խմբակցության հաղորդագրության մեջ:

Фракция «Здравствуй, Ереван» направила письмо министру юстиции Армении
Накануне руководитель фракции «Здравствуй, Ереван» в Совете старейшин Еревана Анаит Бахшян направила письмо министру юстиции Армении Грайргу Товмасяну.
Как сообщает пресс-служба фракции «Здравствуй, Ереван», в письме Анаит Бахшян от имени фракции просит уточнить вопрос правовой соразмерности решения мэра №3104-Ա от 18.06.2013 о назначении своих советников ответственными за различные сферы.
«Просим также разъяснить, насколько правомерно назначение занимающих концептуальные должности лиц ответственными за сферы в том случае, когда последние получают право отдавать приказы и (или) указания должностным лицам – специалистам, осуществляющим деятельность в соответствующей сфере, контролируют работы указанных лиц, и это в том случае, когда у мэра есть четыре заместителя.
В частности, согласно вышеуказанному решению, советник мэра Алик Геворкян координирует и контролирует работы транспортного управления аппарата мэрии и несет ответственность за это. То есть, начальник управления транспорта мэрии Генрих Навасардян подчиняется советнику мэра, занимающему концептуальную должность, а должность начальника управления транспорта – служащий общины», - говорится в письме фракции.