Վաղվանից` մեկ ամիս, անվճար բուժօգնության ակցիա կիրականացվի
Օգոստոսի 1-ից 31-ը «Երևանյան ամառ» ծրագրի շրջանակում քաղաքապետարանի ենթակայության բուժհաստատություններում մայրաքաղաքի բնակչության համար կանցկացվի անվճար բուժօգնության ակցիա՝ հետևյալ ուղղություններով.
.սիրտ-անոթային հիվանդություններ (հետազոտություն, մասնագիտական խորհրդատվություն)
. գինեկոլոգիական հիվանդություններ (հետազոտություն, վիրահատություն)
. ՈՒՁՀ-ի միջոցով վահանաձև գեղձի հիվանդությունների վաղ հայտնաբերում
Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ակցիայի շրջանակում համապատասխան բուժօգնություն ստանալու համար անհրաժեշտ է դիմել սպասարկող համաբուժարանի տեղամասային թերապևտին կամ ընտանեկան բժշկին: Առաջին անգամ դիմող անձինք պետք է ներկայանան անձնագրով:
Համաբուժարանում անցնելով համապատասխան հետազոտություններ, ըստ անհրաժեշտության, հիվանդները Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության կողմից սահմանված կարգով կուղեգրվեն համապատասխան լրացուցիչ հետազոտությունների և ստացիոնար բուժման:

В Ереване 1 августа стартует акция по оказанию бесплатных медицинских услуг
C 1 по 31 августа в рамках программы «Ереванское лето» для жителей столицы будет проведена месячная программа по оказанию бесплатных медицинских услуг в подведомственных мэрии Еревана медицинских учреждениях. Акция будет проходить по следующим направлениям:
• сердечно-сосудистые заболевания (обследование, профессиональная консультация);
• гинекологические заболевания (обследование, операция);
• раннее обнаружение заболеваний щитовидной железы с помощью ультразвукового исследования (УЗИ).
Для получения соответствующей медицинской помощи в рамках акции необходимо обратиться к участковому терапевту обслуживающей поликлиники или к семейному врачу. После прохождения соответствующих обследований в поликлинике пациенты в случае необходимости будут направлены на соответствующие дополнительные обследования и стационарное лечение.