«Սթար». Մեզ սնանկացնում է «Պեռնո Ռիկար Արմենիա» ՓԲԸ-ն
Նախօրեին տեղեկատվություն տարածվեց, որ «Սթար» սուպերմարկետների ցանցը շուտով դատական կարգով սնանկության գործընթաց է սկսելու, որի պատճառը բազմաթիվ մատակարարներին չվճարված պարտքերն են: Aysor.am-ն այս տեղեկատվությունը փորձեց ճշտել հենց ընկերությունից:
Մեր ուղարկված հարցմանն ի պատասխան «Սթար Դիվայդ» ՓԲԸ-ից տեղեկացրին, որ ընկերությունն իր նախաձեռնությամբ չի սկսել սնանկության գործընթացը, ավելին՝ օրենքով սահմանված կարգով, բոլոր ատյաններում վիճարկելու է իր սնանկությունը:
Aysor.am-ի հարցման պատասխանը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
«Ի պատասխան Ձեր 02 օգոստոս, 2013թ. գրավոր ուղարկված հարցմանը` տեղեկացնում ենք, որ «Սթար Դիվայդ» փակ բաժնետիրական ընկերությունն իր նախաձեռնությամբ չի սկսել սնանկության գործընթացն, այն սկսվել է «Պեռնո Ռիկար Արմենիա» ՓԲԸ-ի` «Սթար Դիվայդ» ՓԲԸ-ն սնանկ ճանաչելու դատարան ներկայացված հայցի համաձայն:
Ընկերությունը, օրենքով սահմանված կարգով, բոլոր ատյաններում վիճարկելու է սնանկության հարցը` առջևում ունենալով խնդիրները հաղթահարելու և զարգացման հստակ ծրագրեր»:

It was reported yesterday that Star supermarket chain would soon file for bankruptcy due to its unpaid debts to numerous suppliers. Aysor.am made an attempt to clarify that information from the company itself.
In response to our inquiry, Star Divide CJSC that the company did not start the bankruptcy process on its own initiative, moreover, it will dispute its bankruptcy in all courts.
The company sent the following response to the inquiry of Aysor.am:
“In response to your written inquiry of August 2, 2013, we inform you that Star Divide CJSC did not start the bankruptcy process on its own initiative, but it was started based on Pernod Ricard Armenia CJSC’s lawsuit to declare Star Divide CJSC bankrupt.
The company will dispute – in the order prescribed by law – its bankruptcy in all courts, having clear-cut plans to overcome its problems and continue developing”.