Բեռնատարը բախվել է ԿԸՀ նախագահի ավտոմեքենային
Այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, ժամը 14:00-ի սահմաններում, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Սեբաստիա փողոցի 66/2 հասցեում գտնվող խանութի դիմաց բախվել են Լևոն Գրիգորյանի վարած КАМАЗ մակնիշի  և Ռոբերտ Ղմբոյանի վարած KIA մակնիշի  ավտոմեքենաները: Այս մասին գրում է shamshyan.com կայքը:
Վթարի հետևանքով բարեբախտաբար զոհեր և վիրավորներ չկան: Վթարի վայր են ժամանել Երևանի ճանապարհային ոստիկաններն ու ՃՈ հետաքննչական բաժնի ավագ հետաքննիչ Գևորգ Խանաղյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում: Ժամանել էին նաև ապահովագրական ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Ըստ տեղեկությունների՝ վթարի մեղավորը եղել է КАМАЗ-ի վարորդը: Կայքի հաղորդմամբ`  KIA-ի համարանիշները հաշվառված են ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հաշվեկշռում, և այն սպասարկում է ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին, ով, ըստ տեղեկությունների, վթարի ժամանակ ավտոմեքենայում չի եղել:

Truck collides with CEC chairman car
A car accident happened around 2:00 pm in Yerevan today, on August 5. A KamAZ truck whose driver was Levon Grigorian and a Kia car (driver Robert Ghmboyan) collided outside a store at building # 66/2 on Sebastia Street, according to Shamshyan.com.
Luckily no one was injured. Traffic policemen and an investigator arrived upon the scene. Representatives of insurance companies were also called to the place.
The truck driver is reportedly to blame for the accident. Shamshyan.com said Kia belongs to the Central Election Commission of Armenia and is used to transport CEC chairman Tigran Mukuchian who wasn’t in the car when the accident occurred.