Քաղաքապետը անդրադարձել է վճարովի կայանատեղիների խնդրին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ անդրադարձել է մայրաքաղաքի վճարովի ավտոկայանատեղիների կազմակերպման նպատակով ներդրված նոր համակարգին ու ընդգծել, որ մրցույթում շահող ընկերության հետ համատեղ պետք է շարունակել իրազեկման աշխատանքները և սահմանված պահանջների համաձայն կանոնակարգել դաշտը:
«2011 թվականին Ազգային ժողովի կողմից ընդունվեց համապատասխան օրենքը, 2012-ին Կառավորության կողմից հաստատվեց կարգը և արդեն այս տարի քաղաքապետարանը օրենքին համապատասխան, հայտարարեց մրցույթ, որում շահող կազմակերպությունը հուլիսի 1-ից սկսել է իր աշխատանքները: Ի դեպ մրցույթով կազմակերպություն ներգրավելն ու պայմանագրի հիմնական պայմանները հաստատվել է Երևանի ավագանու կողմից: Հաշվի առնելով, որ կարգը նոր է և շատ քաղաքացիներ հնարավոր է դեռ տեղեկացված չեն, մենք առաջարկություն ներկայացրեցինք մասնավոր ընկերությանը, որպեսզի վարչական իրավախախտումները կիրառվեն սեպտեմբերի 1-ից:
Շահող կազմակերպությունը պատասխանատվություն է կրում կանայատեղիների սպասարկման և քաղաքացիներին պատշաճ ծառայություններ մատուցելու համար: Սակայն եթե ապօրինի գումար գանձողները շարունակելու են իրենց գործը, ինչը միայն մրցույթում շահած կազմակերպության դեպքում է համարվում օրինական, դա կարող է հարուցել մեր քաղաքացիների դժգոհությունները և այստեղ արդեն գործառույթը իրավապահ մարմիններինն է»,- քաղաքապետարանի լրատվական ծաառյության փոխանցմամբ, ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Мэр Еревана обратился в ходе совещания к новой системе платных парковок
Мэр Еревана Тарон Маргарян сегодня в ходе очередного рабочего совещания обратился к новой системе, внедренной с целью организации платных парковок в столице. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Т.Маргарян подчеркнул, что вместе с компанией-победителем конкурса необходимо продолжать совместную работу по информированию общественности и систематизировать поле в соответствии с установленными требованиями.
«В 2011 году Национальное Собрание Армении приняло соответствующий закон, в 2012 году правительство Армении утвердило порядок, и уже в этом году мэрия Еревана в соответствии с законом объявила конкурс, а победившая компания с 1-го июля начала свои работы.
Учитывая, что порядок новый и многие граждане возможно еще не знают о нем, мы представили предложение частной компании отложить до 1-го сентября этого года применение административных штрафов в отношении лиц, не заплативших плату за парковку.
Ответственность за обслуживание автостоянок и надлежащее оказание услуг гражданам несет эксплуатирующая компания», - заявил мэр Еревана.