Երեխային պայմանավորվել են վաճառել 15 հազար դոլարով. 2 հոգի ձերբակալված է
Ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունների, Երևան քաղաքի վարչության մետրոպոլիտենի պահպանության բաժնի և Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օգոստոսի 5-ին, ժամը 18.20-ին, երեխայի առուվաճառք կատարելու կասկածանքով, Վանաձոր քաղաքի Տիգրան Մեծի պողոտայի թիվ 41 շենքի մոտից Լոռու մարզային վարչություն բերման են ենթարկել Աննա Է.-ին, 1961 թ. ծնված Գեղեցիկ Վ.-ին, 1985 թ. ծնված Սերինե Ա.-ին, իսկ Վանաձոր քաղաքի համալիրի մոտից` 1973 թ. ծնված Նարեկ Ս.-ին և Վանաձոր քաղաքի Տիգրան Մեծի պողոտայում գտնվող հանրախանութի մոտից` 1955 թ. ծնված Արշալույս Հ.-ին, որոնք, համաձայնության գալով օտարերկրյա քաղաքացուհի 1980 թ. ծնված Ալլա Հ.-ի հետ, պայմանավորվել են 15.000 դոլարով վերջինիս վաճառել անչափահաս, 2009 թ. ծնված Ռիմա Ա.-ին:
Պայմանավորվածության համաձայն` օգոստոսի 5-ին, Գեղեցիկ Վ.-ն երեխայի վաճառքի համար Ալլա Հ.-ից պահանջել և ստացել է 7.000 դոլար, իսկ մնացած 8.000 դոլարը, ըստ նախնական պայմանավորվածության, Ալլա Հ.-ն Գեղեցիկ Վ.-ին պետք է հանձներ մի քանի օրվա ընթացքում:
Փաստի առթիվ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 168 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

On August 5, employees of the Criminal Investigation Department, the Main Investigation Department on Fight against Organized Crime, the security unit of Yerevan Metro, and the Lori regional police unit detained Anna E., Geghetsik V., 52, Serine A., 28, Narek M., 40, and Arshaluys G., 58, on suspicion of conducting a child’s sale transaction. The mentioned group of people entered into previous collusion with the foreign citizen Alla H. and came to an agreement to sell a girl, 4-year-old Rima A., to that woman for $15,000.
In accordance with the agreement, on August 5 Geghetsik V. received $7,000 for the child and Alla H. was to give the remaining sum - $8,000 to Geghetsik V. soon, Armenian police said.
A criminal case was opened under Article 168 part 1 of the Criminal Code. Anna E. and Geghetsik V. were arrested. An investigation is being conducted.