Երեխային պայմանավորվել են վաճառել 15 հազար դոլարով. 2 հոգի ձերբակալված է
Ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունների, Երևան քաղաքի վարչության մետրոպոլիտենի պահպանության բաժնի և Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օգոստոսի 5-ին, ժամը 18.20-ին, երեխայի առուվաճառք կատարելու կասկածանքով, Վանաձոր քաղաքի Տիգրան Մեծի պողոտայի թիվ 41 շենքի մոտից Լոռու մարզային վարչություն բերման են ենթարկել Աննա Է.-ին, 1961 թ. ծնված Գեղեցիկ Վ.-ին, 1985 թ. ծնված Սերինե Ա.-ին, իսկ Վանաձոր քաղաքի համալիրի մոտից` 1973 թ. ծնված Նարեկ Ս.-ին և Վանաձոր քաղաքի Տիգրան Մեծի պողոտայում գտնվող հանրախանութի մոտից` 1955 թ. ծնված Արշալույս Հ.-ին, որոնք, համաձայնության գալով օտարերկրյա քաղաքացուհի 1980 թ. ծնված Ալլա Հ.-ի հետ, պայմանավորվել են 15.000 դոլարով վերջինիս վաճառել անչափահաս, 2009 թ. ծնված Ռիմա Ա.-ին:
Պայմանավորվածության համաձայն` օգոստոսի 5-ին, Գեղեցիկ Վ.-ն երեխայի վաճառքի համար Ալլա Հ.-ից պահանջել և ստացել է 7.000 դոլար, իսկ մնացած 8.000 դոլարը, ըստ նախնական պայմանավորվածության, Ալլա Հ.-ն Գեղեցիկ Վ.-ին պետք է հանձներ մի քանի օրվա ընթացքում:
Փաստի առթիվ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 168 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В Армении пытались продать ребенка, есть задержанные
5 августа сотрудники Управления уголовного розыска, Главного следственного управления по борьбе с организованной преступностью, отдела охраны ереванского метрополитена и сотрудники областного управления Лорийской области в 18.20 по подозрению в осуществлении сделки купли-продажи ребенка в областное управление Лорийской области Армении подвергли приводу Анну Э., Гегецик В. 1961 г.р., Мерине А. 1985 г.р., а также Нарека М. 1973 г.р. и Аршалуйса Г. 1955 г.р., которые вступив в предварительный сговор с иностранкой Аллой Г. 1980 г.р., договорились продать ей за 15 тыс. долларов США несовершеннолетнюю Риму А. 2009 г.р.
Как сообщает полиция Армении, по договоренности, 5 августа Гегецик В. потребовала за ребенка и получила от Аллы Г. 7000 долларов США, а остальные $8000, согласно предварительной договоренности, Алла Г. должна была передать Гегецик В. на днях.
По данному факту в Главном следственном управлении возбуждено уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ч.1 ст. 168 УК Армении.