«Ժառանգությունը» զորակցում է ազատամարտիկներին
Երևանի Ազատության հրապարակում արդեն մի քանի շաբաթ նստացույց հայտարարած Արցախյան ազատամարտի մասնակիցները օգոստոսի 2-ին հռչակեցին իրենց պայքարի նպատակները: Այս մասին ասված է «Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Նրանք հերքեցին ընկալումները, թե պայքարում են սոսկ սոցիալական խնդիրների լուծման համար: Ազատամարտիկները հայտարարեցին, որ իրենց նպատակը համազգային և պետական խնդիրների լուծումն է, և կոչ արեցին համազգային համախմբման:
«Ժառանգություն» կուսակցությունը, լինելով միասնականության և պայքարի հետևողական ջատագով, ողջունում և իր զորակցությունն է հայտնում ազատամարտիկներին` հուսալով, որ միասնական ջանքերը կբերեն իրավիճակի արմատական փոփոխության»,-ասված է հայտարարության մեջ:

The Karabakh war veterans, who have already held a sit-in in Yerevan’s Liberty Square for several weeks, announced their struggle purposes on August 2, Heritage Party said in a statement.
“They refuted the opinion that their struggle is aimed only at achieving the solution of social problems. The Karabakh war veterans said that their objective is solution of national and state problems and they have called for national unification,” reads the statement.
Heritage Party welcomes the veterans’ actions and expresses support for them – “in the hope that joint efforts will result in a radical change of the situation”.