ՀՔԾ.Ոստիկանն իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ
ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական նախկին բաժնի քննիչ Ս. Պ.-ն իր վարույթում, ՀՀ ՔՕ 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում, իր պաշտոնեական դիրքը շահադիտական դրդումներով օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Քրեական գործը բացահայտելու և հափշտակված ոսկյա զարդերը սեփականատերերին վերադարձնելու պատրվակով հանցանքի կատարումից տուժած երկու քաղաքացիներից Ս.Պ.-ն պահանջել և ստացել է 3300 ԱՄՆ դոլար գումար և 7000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ոսկյա զարդեր:
2013 թվականի օգոստոսի 5-ին Հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Investigator abuses his office to detriment of department’s interests
S. P. - a former investigator of the Yerevan Investigation Department of the Police – abused his office for mercenary ends, to the detriment of the Department’s interests, during a preliminary investigation into a criminal case opened under Article 175 part 3 point 1 of the RA Criminal Code.
According to the Special Investigation Service of Armenia, under the pretext of solving the crime and returning gold jewelry to the owners, S.P. demanded and received $3,300 and $7,000 worth of gold items from the citizens who had suffered as the result of the crime.
On August 5, 2013, the Special Investigation Service opened a criminal case under Article 308 part 1 of the Criminal Code. An investigation is underway.