ՀՔԾ.Ոստիկանն իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ
ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական նախկին բաժնի քննիչ Ս. Պ.-ն իր վարույթում, ՀՀ ՔՕ 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում, իր պաշտոնեական դիրքը շահադիտական դրդումներով օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Քրեական գործը բացահայտելու և հափշտակված ոսկյա զարդերը սեփականատերերին վերադարձնելու պատրվակով հանցանքի կատարումից տուժած երկու քաղաքացիներից Ս.Պ.-ն պահանջել և ստացել է 3300 ԱՄՆ դոլար գումար և 7000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ոսկյա զարդեր:
2013 թվականի օգոստոսի 5-ին Հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Следователь использовал служебное положение вопреки интересам службы
Бывший следователь следственного отдела Центрального следственного управления города Ереван Главного следственного управления полиции С.П. в ходе предварительного расследования находящегося в его производстве уголовного дела, возбужденного по признакам п. 1 ч. 3 ст. 175 УК, из корыстных побуждений использовал свое служебное положение вопреки интересам службы.
Как сообщает Специальная следственная служба, С.П. под предлогом раскрытия уголовного дела и возврата золотых украшений владельцам потребовал и получил от пострадавших от преступления граждан 3300 долларов и золотые изделия на сумму $7000.
5 августа 2013г. в Специальной следственной службе было возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 308 УК. Ведется следствие.