Խանութից փախած օձը խեղդել է երկու երեխաների
Քեմբլթոնում կենդանիների խանութից փախած օձը մտել է բնակարան և խեղդել երկու փոքրիկ երեխաների: Այս մասին հայտնում է Lifenews.ru-ն:
3 մետրանոց օձին հաջողվել է դուրս սողալ բնակելի շենքի առաջին հարկում գտնվող խանութի ցուցափեղկից և բարձրանալ երկրորդ հարկ, որտեղ էլ եղել են 5 և 7 տարեկան երկու եղբայրները՝ Քոնար և Նոա Բարտը:
Ոստիկանները բռնել են օձին, սակայն այս դեպքը շոկի մեջ է գցել քաղաքի բնակիչներին: Այժմ ուսումնասիրվում է, թե ոնց է կարողացել օձը դուրս սողալ ակվարիումից:
Դեպքի օրը խանութը փակ է եղել, իսկ համացանցում նշված հեռախոսահամարին ոչ մեկը չի պատասխանել: Պաշտոնապես խանութը փակվել է մի քանի տարի առաջ:

В Канаде сбежавший из зоомагазина питон задушил двух детей
Питон, проникший в квартиру в городе Кэмпбелтон на востоке Канады из расположенного неподалеку зоомагазина, задушила двух спящих детей, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на сотрудников местной полиции.
Жертвами рептилии стали два мальчика пяти и семи лет, которые остались на ночь у друзей в квартире, расположенной над зоомагазином.
По предварительной версии, змея выползла из клетки и пробралась в квартиру по вентиляционной системе.
Ранее сообщалось, что атаку совершил удав, однако позднее городские власти пояснили, что это был иероглифовый питон.
По мнению экспертов, нападение представителей этого вида неядовитых змей на людей – чрезвычайно редкое явление.