«ՀՀԿ-ում վերջնական որոշում չկա, կքննարկվի նաև Արմեն Կարապետյանի հարցը»
ՀՀԿ-ում դեռ վերջնական որոշում չկա, թե ով Սյունիքի մարզի Կապանի և Մեղրու տարածաշրջաններն ընդգրկող թիվ 38 ընտրատարածքում կառաջադրվի որպես ԱԺ պատգամավորի թեկնածու: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Նա նշեց, որ տեղյակ է` Կապանում Սուրիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ տարածքային կազմակերպության նիստ է եղել և պետք է քննարկվեր նաև ընտրատարածքի պատգամավորի հարցը, սակայն, Գ. Սահակյանի խոսքով, դեռ վերջնական որոշում չկա:
«Թեկնածուի հարցով դեռ վերջանական որոշում չկա, այն պետք է քննարկվի ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում: Որոշ անձանց վերաբերյալ քննարկումներ, տեսակետներ կան, սակայն դեռ չենք հրապարակում»- ասաց Գ. Սահակյանը:
Դիտարկմանը, թե քննարկմանը որպես թեկնածու ընտրությունը կանգ է առել Կապանի նախկին քաղաքապետ, ՀՀԿ-ական Արմեն Կարապետյանի վրա, ՀՀԿ-ում կա՞ նման որոշում, Գ. Սահակյանը նշեց, որ Արմեն Կարապետյանը ՀՀԿ-ի շատ հին անդամներից է, եղել է Կապանի քաղաքապետ, քաջածանոթ է մարզի խնդիրներին, հետևաբար «կքննարկենք նաև նրա հարցը»:

Г.Саакян: В РПА нет окончательного решения по кандидату на участке № 38
В Республиканской партии Армении пока нет окончательного решения о том, кто будет выдвигаться в качестве кандидата в депутаты на избирательном участке № 38, охватывающем регион Капана и Мегри Сюникской области Армении. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am заместитель председателя РПА Галуст Саакян.
Как сообщил Г.Саакян, он в курсе того, что в Капане состоялось заседание региональной структуры РПА во главе с Суреном Хачатряном, и должен был обсуждаться также вопрос выдвижения кандидата в депутаты на этом избирательном участке. Однако, по словам Г.Саакяна, окончательное решение пока не принято.
«По вопросу кандидатуры пока окончательного решения нет, она будет обсуждена на заседании исполнительного органа РПА. Были некоторые обсуждения и мнения по отдельным кандидатурам, однако мы пока не хотим оглашать их», - сказал Г.Саакян.
На замечание о том, что в ходе обсуждения выбор остановился на кандидатуре бывшего мэра Капана, члена РПА Армена Карапетяна, принято ли такое решение, Г.Саакян отметил, что Армен Карапетян – один из старейших членов партии, был мэром Капана, прекрасно знает о проблемах области, и «следовательно, будет обсуждаться также его вопрос».