«Ավելացել է անչափահասների կողմից կատարված հանցագործությունների թիվը»
Նախորդ տարվա համեմատ արձանագրվել է անչափահասների կողմից կատարվող հանցագործությունների աճ։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՔՀԳՎ 3-րդ վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նելլի Դուրյանը։
«Նախորդ տարի առաջին յոթ ամիսներին արձանագրվել էր անչափահասների կողմից հանցագործություն կատարելու 207 դեպք, իսկ այս տար արդեն 220 դեպք։»,- ասաց Նելլի Դուրյանը, ավելացնելով, որ չնայած հանցագործությունների թվի աճին` նվազել է դրանցում ներգրավված անձանց թիվը.
«Նախորդ տարի յոթ ամիսների տվյալներով հանձագործություններում ներգրավված էր 184 անչափահաս, իսկ այս տարի` 180-ը»:
Ոստիկանության գնդապետի խոսքով` անչափահասները հիմնականում կատարում են մանր գողություններ: Քիչ չեն նաև մարմնական վնասվածք հասցնելու դեպքերը.
«Այս տարի էլ ավելի է նվազել անչափահասների կողմից կատարված ծանր հանցագործությունների թիվը: Այսօր կալանավայրերում ծանր հանցագործությունների համար պատիժ է կրում 15 անչափահաս»,- ասաց Նելլի Դուրյան:

Число рост совершенных несовершеннолетними преступлений возросло
По сравнению с прошлым годом зафиксирован рост совершенных несовершеннолетними преступлений, заявила журналистам начальник 3 управления Главного управления по уголовному розыску, полковник Нелли Дурян.
«В прошлом году за первые семь месяцев было зарегистрировано207 преступлений, в этом году – уже 220. В прошлом году в преступления были вовлечены 184 несовершеннолетних, в этом году – 180», - отметила она.
По ее словам, основную часть правонарушений составляют воровство и нанесение телесных повреждений. В текущем году сократилось число тяжких преступлений.
«По обвинению в тяжких преступлениях в местах лишения свободы на данный момент находятся 15 несовершеннолетних», - сказала Н.Дурян.