ԼՂՀ-ում ստեղծվել է դատաիրավական բարեփոխումների ծրագրի աշխատանքային խումբ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է կարգադրություն` ԼՂՀ իրավական և դատական բարեփոխումների 2013-2017 թվականների ռազմավարական ծրագիրը և ծրագրից բխող միջոցառումների ցանկը հաստատելու մասին։
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահի սույն կարգադրությամբ` ստեղծվել է ԼՂՀ իրավական և դատական բարեփոխումների 2013-2017 թվականների ռազմավարական ծրագրի աշխատանքային խումբ` արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանի գլխավորությամբ:
Ուժը կորցրած է ճանաչվել ԼՂՀ նախագահի 2008 թվականի փետրվարի 1-ի «Աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին» կարգադրությունը` հաշվի առնելով, որ նախկին խումբը կատարել է իր առջև դրված խնդիրները:

В Нагорном Карабахе намечаются правовые и судебные реформы
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян подписал распоряжение об утверждении стратегической программы правовых и судебных реформ в НКР на период с 2013 по 2017 гг. и перечня предусмотренных программой мероприятий.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, согласно данному распоряжению, создана рабочая группа по проведению реформ во главе с министром юстиции НКР Араратом Даниеляном. Распоряжение Президента НКР «О создании рабочей группы» от 1 февраля 2008 г. признано утратившим силу, учитывая, что предыдущая группа выполнила поставленные перед ней задачи.