Բ. Սահակյանն այցելել է հանրապետական հիվանդանոցի նոր մասնաշենքի շինհրապարակ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաքում կառուցվող հանրապետական հիվանդանոցի նոր մասնաշենքի շինհրապարակ ու տեղում ծանոթացել կատարվող աշխատանքների ընթացքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
ԼՂՀ ղեկավարը նշել է, որ կենսական նշանակություն ունեցող առողջապահական այս օբյեկտի շինարարությունը գտնվում է եզրափակիչ փուլում, որը նույնպես պետք է ավարտին հասցնել՝ պահպանելով նշված ժամկետներն ու աշխատանքների բարձր որակը:
Այցի ընթացքում նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Sahakyan visits construction site
On 16 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited construction site of the new republican hospital being built in the capital and got acquainted with the construction activities on site.
The President stressed that the final stage of construction should be also completed within the set deadlines securing high quality of the carried out activities.
Minister of municipal engineering Karen Shahramanyan, public health minister Zoya Lazaryan and other officials accompanied the President during the visit.