«Արվում է ամեն ինչ՝ ռազմագերուն այցելելու թույլտվություն ստանալու համար»
Այսօր ԱԳ նախարարի տեղակալ Աշոտ Հովակիմյանը հանդիպում է ունեցել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության ներկայացուցիչ Դրագանա Ռանկովիչի հետ` օգոստոսի 8-ին Ադրբեջանում գերի ընկած հայ զինվոր Հակոբ Ինջիղուլյանի հարցում ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության կատարած աշխատանքների վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից:
Փոխնախարար Հովակիմյանը կոչ է արել ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակությանը հարցի առնչությամբ գործադրել ավելի ակտիվ միջնորդական ջանքեր՝ կարևորելով Բաքվում ԿԽՄԿ պատվիրակության հետ սերտ համագործակցությունը:
Իր հերթին տիկին Ռանկովիչը հայտնել է, որ ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության կողմից կազմակերպության մանդատի շրջանակներում կատարվում են անհրաժեշտ քայլեր` Բաքվի ԿԽՄԿ գրասենյակի ներկայացուցիչների կողմից հայ զինվորին այցելելու թույլտվություն ստանալու նպատակով:

Armenian FM deputy calls on ICRC representative to take up more active step
The deputy FM Ashot Hovakimyan had a meeting with ICRC Armenian representative Dragana Rankovich in order to get clarifications about the works done by the Armenian representation over the case of the Armenian captivated soldier Hakob Injighulyan.
Mr. Hovakimyan has called on ICRC Armenian representation to undertake more active mediatory efforts highlighting the importance of the tight cooperation of ICRC office delegation in Baku.
Mrs. Rankovich on her turn has noted that the ICRC Armenian office is undertaking all necessary steps in the framework of mandate of the organization for getting the permit of visiting the Armenian soldier.