Շարապովան բաց կթողնի US Open-ը
Ռուս թենիսիստուհի Մարիա Շարապովան չի մասնակցի ԱՄՆ-ի բաց առաջնությանը: Այս մասին tennis.com-ին տված հարցազրույցում հայտնել է Շարապովան: Պատճառը թենիսիստուհու աջ ուսի վնասվածքն է, որն անհանգստացում է մարզուհուն:
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ Շարապովան ձախ ազդրի վնասվածքի պատճառով բաց էր թողել Մոնրեալի, Ստենֆորդի, Վաշինգտոնի և Տորոնտոյի մրցաշարերը:
Վերջին անգամ նա կորտ էր դուրս եկել Ցինցինատիի մրցաշարում, որտեղ զիջել էր կարգով ավելի ցածր թենիսիտուհի Սլոան Սթիվենսին:
Հավելենք, որ ԱՄՆ-ի բաց առաջնությունը «Մեծ Սաղավարտի» վերջին մրցաշարն է: Այն անցկացվում է Նյու-Յորքում` օգոստոսի 26-ից սեպտեմբերի 9-ը: Շարապովան միայն 1 անգամ է դարձել US Open-ի հաղթող: Դա տեղի է ունեցել 2006 թ.-ին:

Sharapova out of U.S. Open with shoulder injury
Third-seeded Russian Maria Sharapova has pulled out of next week's U.S. Open due to a shoulder injury, tournament organizers said on Wednesday, according to Reuters.
"I have done everything I could since Wimbledon to get myself ready but it just wasn't enough time," she said in statement on her Facebook page.
"I have done many tests, received several opinions and it all comes down to taking the proper amount of time to heal my shoulder injury properly.
"It's certainly not an easy decision to make ahead of one of my favorite tournaments, but I know it's the right one that will get me back on the courts soon.