Էրդողանը լացել է ուղիղ եթերում (Տեսանյութ)
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լաց է եղել հեռուսատեսության ուղիղ եթերում: Նրան հուզել է «Մուսուլման եղբայրներ» շարժման ղեկավարներից մեկի` հայտնի քաղաքական գործիչ Մոհամեդ Էլ-Բելթագիի հրաժեշտի նամակը` ուղղված 17-ամյա դստերը` Էսմային, ով զոհվել էր Եգիպտոսում տեղի ունեցող բախումների ժամանակ:
Էրդողանն ասել է, որ նամակը լսելիս՝ իր երեխաներին է հիշել:
«Նման ապրումներ ես էլ եմ ունեցել: Աշխատանքի պատճառով գիշերները ուշ էի տուն գալիս: Եվ, բնականաբար, երեխաներս քնած էին լինում: Մի օր էլ եկա և տեսա, որ աղջիկս ննջարանիս դռան վրա մի գրություն էր թողել`«Գոնե մի երեկո էլ մեզ նվիրի»»,- պատմել է Էրդողանը և ի վիճակի չի եղել շարունակել խոսքը, ինչի պատճառով էլ հեռուստահաղորդումն ընդհատվել է:
Նշենք, որ 17-ամյա Էսման սպանվել էր Եգիպտոսի տապալված նախագահ Մուհամեդ Մուրսիի ազատ արձակման պահանջով նստացույցի ժամանակ: Աղջիկը մահացել է կրծքին ստացված հրազենային վնասվածքից:

Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan got very emotional when a letter which was written by leading Muslim Brotherhood leader Mohamed al-Beltagi to his daughter, who was killed in Cairo's Rabaa al-Adawiya Square, was read out during a live broadcast, according to World Bulletin.
On August 14, 17-year-old Asmaa was shot in the chest and back when security forces violently dispersed a six-week-old sit-in by anti-coup protesters in Rabaa al-Adawiya Square in eastern Cairo.
Erdogan said he had experienced similar things. He said he saw a note hung on his door from his daughter saying "Spend just one night with us." He said he did not have any time though as he was rushing.