ՌԴ-ն իր սահմանը փակել է 12 հազար ադրբեջանցիների առջև
Ավելի քան 200 հազար ներգաղթյալների, ովքեր խախտել են ՌԴ օրենքները, այս տարվա սկզբից արգելվել է մուտք գործել երկիր: Այս մասին Interfax-ին ասել են Դաշնային միգրացիոն ծառայությունից:
«Գերակշռում են Ուզբեկստանի (41%), Տաջիկստանի (21%), Ղրղզստանի (9%), Ադրբեջանի (6%) և Ուկրաինայի (4%) քաղաքացիերը»,- ասել է ծառայության ներկայացուցիչը:
120 հազար ներգաղթյալների փաստաթղթեր ուսումնասիրվում են:
«Ավելի քան 300 հազար արտասահմանցիների, ովքեր խախտել են կացության ժամկետը, գործող օրենքի համաձայն ՝կարգելվի այցելել մեր երկիր»,- ասել է զրուցակիցը:
Դաշնային միգրացիոն ծառայության օտարերկրացիների աշխատանքների կազմակերպման վարչության պետի տեղակալ Դմիտրի Դեմիդենկոն ավելի վաղ հայտարարել է, որ ավելի քան 3 մլ մարդ խախտել է երկրում գտնվելու ժամկետը:

12 тысяч азербайджанцев депортированы из России
Свыше 200 тысячам иностранцев, которые нарушили российские законы, с начала текущего года запрещен въезд в РФ, сообщили "Интерфаксу" в четверг в Федеральной миграционной службе (ФМС).
"С начала года такая участь уже постигла более 180 тыс. иностранцев. Лидируют представители Узбекистана (41%), Таджикистана (21%), Киргизии (9%), Азербайджана (6%) и Украины (4%)" - сказал представитель ФМС.
Материалы о запрете въезда еще 120 тыс. иностранным гражданам в настоящее время находятся на рассмотрении. "Всего же порядка 300 тысяч иностранных граждан, нарушивших режим пребывания, согласно действующему законодательству, не смогут въехать в нашу страну", - сказали в ФМС.
Ранее замглавы департамента ФМС по организации работы с иностранными гражданами Дмитрий Демиденко сообщил, что в группе риска мигрантов, превысивших срок пребывания и не оформивших статус для нахождения на российской территории, - более трех миллионов человек.