Ռուս լրագրողներն ու հասարակական գործիչները Արցախում են
Օգոստոսի 26-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ստեփանակերտ ժամանած մի խումբ ռուսաստանյան լրագրողների և հասարարական գործիչների։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին և ընդգծել նման այցելությունների կարևորությունը ռուսաստանյան հանրության մոտ ԼՂՀ-ի և նրանում տեղի ունեցող քաղաքական և տնտեսական գործընթացների վերաբերյալ ճշգրիտ և անաչառ պատկերացում ձևավորելու գործում։
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի և Լեռնային Ղարաբաղի միջև հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը և պատասխանել է հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, տարածաշրջանային գործընթացներին և ԼՂՀ-Ռուսաստան հարաբերություններին վերաբերող բազմաթիվ հարցերին:

Глава МИД НКР принял прибывших из России журналистов
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял сегодня прибывшую в Степанакерт группу российских журналистов и общественных деятелей.
Как сообщили в пресс-службе МИД НКР, руководитель внешнеполитического ведомства приветствовал членов делегации и подчеркнул важность подобных визитов с точки зрения формирования у российской общественности точного и объективного представления о НКР и происходящих в ней политических и экономических процессах.
В ходе встречи Карен Мирзоян представил нынешний этап процесса урегулирования конфликта между Азербайджаном и Нагорным Карабахом и ответил на многочисленные вопросы, касающиеся перспектив урегулирования конфликта, региональных процессов и взаимоотношений между НКР и Россией.