Արգիշտի Կիվիրյանի գործը հասավ ՀՔԾ
Ոստիկանների և «Արմենիա Թըդեյ» լրատվական կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանի միջև Կոմիտաս 5 հասցեում օգոստոսի 24-ի միջադեպի փաստով ՀՀ ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ Իշխանության ներկայացուցչի հանդեպ բռնություն:
Գործը հարուցվել է՝ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի դասակի հրամանատարի զեկուցագրի հիման վրա, ըստ որի՝ ոստիկանության բաժին տեղափոխելիս Ա.Կիվիրյանը ոստիկանական ավտոմեքենայի մեջ բռունցքով հարվածել, կծել ու հայհոյել է ոստիկանին:
Ա.Կիվիրյանն իր հերթին հաղորդում է ներկայացրել, ըստ որի՝ ոստիկանության ծառայողները հայհոյել, ծեծել են իրեն ու պատճառել մարմնական վնասվածքներ:
«Փաստինֆոյի» ունեցած տեղեկություններով՝  ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ՝ միջադեպի վերաբերյալ բոլոր նյութերն ուղարկվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն:

Материалы по делу Кивиряна направлены в Специальную следственную службу
По факту инцидента, имевшего место 24 августа между координатором сайта Armtoday.info Аргишти Кивиряном и правоохранителями в связи с развитиями вокруг строительства высотки по адресу Комитаса, 5 в Ереване, в полиции Армении возбуждено уголовное дело по признакам ст. 316 УК Армении (применение насилия против представителя власти). Об этом сообщает агентство «Пастинфо».
Отмечается, что уголовное дело возбуждено на основании доклада командира взвода полка ППС, согласно которому, А.Кивирян во время привода в отделение в полицейской машине ударил сотрудника правоохранительных органов, укусил его и использовал в его адрес оскорбительные выражения.
Согласно информации, А.Кивирян в свою очередь представил заявление в полицию, согласно которому сотрудники правоохранительных органов оскорбляли его нецензурными выражениями, избили и причинили ему телесные повреждения.
По сведениям агентства, в соответствии с распоряжением генпрокурора Армении все материалы по данному инциденту направлены в Специальную следственную службу Армении.