Մեկ տնօրեն ազատվել է աշխատանքից, երկուսին հայտարարվել է խիստ նկատողություն
Երևանի քաղաքապետարանի «Թեժ գծի» հեռախոսահամարով ստացված ահազանգերի ուսումնասիրության արդյունքում, Երևանի քաղաքապետի կարգադրությամբ աշխատանքային պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու համար Երևանի թիվ 64 և 181 հիմնական դպրոցների տնօրեններ Անաիդա Շահնազարյանի և Վանյա Կիրակոսյանի նկատմամբ կիրառվել է խիստ նկատողություն կարգապահական տույժը: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից:
«Թեժ գծի» հեռախոսահամարով ստացված մեկ այլ ահազանգի ուսումնասիրության արդյունքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը Երևանի թիվ 111 մանկապարտեզի մեթոդիստ, ուսումնական գծով տնօրենի տեղակալ և տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սվետլանա Խաչատրյանին ազատել է աշխատանքից:

Two headmasters receive severe reprimands
As a result of examination of phone calls received via the hotline of Yerevan Municipality, on the instructions of Yerevan mayor, Anaida Shahnazarian and Vanya Kirakosian – the headmasters of Yerevan schools # 64 and 181 respectively – received severe reprimands for improper performance of their official duties, the press service of Yerevan Municipality said.
Following the examination of another alarm call, the acting manager of Yerevan kindergarten # 111 Svetlana Khachatrian was dismissed from her job on the instructions of Yerevan mayor Taron Margarian.