ՀՔԾ. Շիրակի մարզի դատախազին մեղադրանք չի առաջադրվել
Շիրակի մարզի դատախազության աշխատակիցների և նույն դատախազության շենքի պահպանությունն իրականացնող ոստիկանության ծառայողի կողմից պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու և իր նկատմամբ ուժ գործադրելու վերաբերյալ Գյումրի քաղաքի բնակիչ Գոհար Հովհաննիսյանի` ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Գյումրիի բաժնում տված հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 1-ին և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասերով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ-ի լրատվական բաժնի փոխանցմամբ՝ քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում առայժմ որևէ անձի նկատմամբ որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին որոշում չի կայացվել: Վերն հիշատակված փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործով կատարվում է լրիվ, բազմակողմանի և օբյեկտիվ նախաքննություն:
Այսօր «Ժողովուրդ» օրաթերթը «Դատախազի գործը` ՀՔԾ-ում» վերնագրով հոդվածում ապատեղեկատվություն է հրապարակել այն մասին, որ դատախազի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել:
Նշենք, որ Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Շահբազյանի նկատմամբ մեղադրանք չի առաջադրվել, և նա որպես մեղադրյալ չի ներգրավվել:

A criminal case was opened by the Special Investigation Service (SIS) of Armenia under the Criminal Code’s Article 258 part 1 and Article 309 part 1 – based on a complaint about transgression of authority by employees of the Shirak regional prosecutor’s office and the policeman who works as a security guard of the prosecutor’s office and use of force against Gohar Hovhannisian, a resident of the city of Gyumri. The complaint was sent to the Gyumri unit of the Armenian police.
According to the press service of SIS, no person has been involved so far as an accused during the investigation of the criminal case. A comprehensive and objective investigation is being conducted in connection with the mentioned fact.
Let us remind you that ‘Zhoghovurd’ daily published today an article entitled “Prosecutor’s case is in SIS”. The article contains misinformation that a charge has been brought against the prosecutor of Shirak province.
No charge was brought against Shirak prosecutor Karen Shahbazian. He is not an accused person in the criminal case.