ՀՔԾ. Շիրակի մարզի դատախազին մեղադրանք չի առաջադրվել
Շիրակի մարզի դատախազության աշխատակիցների և նույն դատախազության շենքի պահպանությունն իրականացնող ոստիկանության ծառայողի կողմից պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու և իր նկատմամբ ուժ գործադրելու վերաբերյալ Գյումրի քաղաքի բնակիչ Գոհար Հովհաննիսյանի` ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Գյումրիի բաժնում տված հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 1-ին և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասերով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ-ի լրատվական բաժնի փոխանցմամբ՝ քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում առայժմ որևէ անձի նկատմամբ որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին որոշում չի կայացվել: Վերն հիշատակված փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործով կատարվում է լրիվ, բազմակողմանի և օբյեկտիվ նախաքննություն:
Այսօր «Ժողովուրդ» օրաթերթը «Դատախազի գործը` ՀՔԾ-ում» վերնագրով հոդվածում ապատեղեկատվություն է հրապարակել այն մասին, որ դատախազի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել:
Նշենք, որ Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Շահբազյանի նկատմամբ մեղադրանք չի առաջադրվել, և նա որպես մեղադրյալ չի ներգրավվել:

Против прокурора Ширака уголовного дела не возбуждено
По материалам, подготовленным на основании заявления, поданного в Гюмрийский отдел областного управления Ширака полиции Армении жительницей города Гюмри Гоар Ованнисян о превышении сотрудниками прокуратуры Ширакской области и осуществляющим охрану здания прокуратуры сотрудником полиции своих должностных полномочий и применении в отношении нее силы, в Специальной следственной службе (ССС) возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.258 и ч.1 ст.309 УК Армении.
Как сообщили в пресс-службе ССС, в рамках предварительного следствия пока еще не было принято решения о привлечении кого-либо в качестве обвиняемого. По уголовному делу ведется полное, всестороннее и объективное расследование.
Сегодня газета “Жоховурд” сообщила, что против прокурора Ширакской области выдвинуто обвинение.
Отметим, что прокурору Ширакской области Карену Шахбазяну не предъявлено обвинения и он не проходит в качестве обвиняемого.