Պաշտպանության նախարարն այցելել է հարավ-արևմտյան սահմանագոտի
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է ՀՀ հարավ-արևմտյան սահմանագոտի, առաջնագծում հանդիպել դիրքապահ զինծառայողների հետ, ստուգել մարտական պատրաստությունը, զորքերի ծառայության իրականացման խնդիրները և զորվարժությունների անցկացման գործընթացը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Նախարարը լսել է հրամանատարների զեկույցները, տվել է համապատասխան ցուցումներ և հրահանգներ գործընթացը ավելի խորքային և արդյունավետ իրականացնելու համար:
Նշենք, որ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանագծի երկայնքով տեղակայված ՀՀ ԶՈւ զորամիավորման զորամասերը ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի ղեկավարությամբ անցկացնում են լայնամասշտաբ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ, որոնց մասնակցում են նաև կենտրոնական ենթակայության զորամասեր և ստորաբաժանումներ բոլոր զորատեսակներից:
Զորավարժության տևողությունը յոթ օր է, ներգրավված մեծաքանակ ուժերը և միջոցները զորավարժության ընթացքում հիմնականում խաղարկում են հակահարձակողական գործողություններ:

Министр обороны С.Оганян посетил юго-западную пограничную зону Армении
Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил сегодня юго-западную пограничную зону Армении, встретился с военнослужащими на передовой линии, проверил боевую подготовку и ознакомился с проблемами несения военной службы и процессом проведения военных учений. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Министр С.Оганян выслушал доклады командиров, дал необходимые указания для более эффективной реализации процесса.
Отметим, что дислоцированные по периметру границы с Нахичеванской Автономной Республикой воинские части ВС Армении проводят широкомасштабные оперативно-тактические учения под командованием начальника Генштаба ВС, генерал-полковника Юрия Хачатурова, в которых участвуют и воинские части центрального подчинения и подразделения всех родов войск.
Продолжительность учений составит 7 дней. В ходе учений в основном разыгрываются действия по контратаке.