Գլխավոր բժիշկը ձերբակալվել է՝ թմրադեղեր վաճառելու կասկածանքով
Սեպտեմբերի 4-ին թմրադեղեր վաճառելու կասկածանքով՝ ձերբակալվել է Արմավիրի մարզի Բաղրամյան գյուղի հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Գագիկ Հարությունյանը: «Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ ոստիկանությունը, թե' հիվանդանոցում, թե' նրա տանը խուզարկություններ իրականացնելիս եղել է շատ զգույշ, գործել գաղտնիության քողի տակ:
Սեպտեմբերի 6-ին լրանում էր գլխավոր բժիշկի ձերբակալության 72 ժամը, և թերթի թղթակիցը փորձել է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից ստանալ մեկնաբանություն Հարությունյանի կալանքը երկարաձգելու վերաբերյալ: Վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը թերթի թղթակցի հարցին ի պատասխան նշել է. «Լրանում է նրա ձերբակալության ժամկետը, պետք է որոշի՝ երկարաձգվելո՞ւ է կալանքը, թե ոչ: Թերթի տեղեկություններով՝ հիվանդանոցի գլխավոր բժշկի փաստաբանը նրա որդին է»:
«Թե ինչ որոշում կկայացնի դատարանը Արմավիրի մարզի Բաղրամյան համայնքի գլխավոր բժշկի կալանքի երկարաձգման մասով, մեղադրանք կառաջադրվի, թե ոչ՝ կներկայացնենք հաջորդիվ»,- գրել է թերթը:

«ЧИ»: Главврач больницы задержан по подозрению в продаже наркотиков
По подозрению в продаже наркотиков 4 сентября был задержан главный врач больницы села Баграмян Армавирской области Армении Гагик Арутюнян. Об этом пишет газета «Чоррорд инкнишханутюн».
Как сообщают источники издания, при проведении обысков и в больнице, и у него полиция проявляла осторожность и действовала под покровом тайны. 6 сентября истекает 72 часа с момента задержания врача, и корреспондент газеты попыталась получить комментарий относительно продления срока ареста Арутюняна в пресс-службе Полиции Армении.
Сотрудник пресс-службы Армен Малхасян в ответ на вопрос корреспондента «Чоррорд инкнишханутюн» заявил: «Истекает срок его задержания и необходимо решить, будет он продлен или нет». По сведениям газеты, адвокатом главврача больницы является его сын.
«Какое решение примет суд Армавирской области относительно взятия под арест главного врача общины Баграмян, будет ли выдвинуто обвинение или нет, газета представит в следующем номере», - отмечает «Чоррорд инкнишханутюн».