ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգում ընդգրկվել է 71 հարց, 21 միջազգային պայմանագիր
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի և սեպտեմբերի 9-12-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 90 հարց և միջազգային 22 պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 71 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի և սեպտեմբերի 9-12-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ սեպտեմբերի 9-ի նիստում:

71 issues and 21 international agreements on agenda of NA sittings
A working consultation chaired by the vice speaker Edward Sharmazanov took place in Armenia’ National Assembly yesterday, the press service of Armenian parliament said.
The participants discussed draft decisions on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fifth convocation and four-day sittings to be held on September 9-12. 70 issues and 22 international agreements are on the draft agenda of the parliament’s fourth session. 71 issues and 21 international agreements are included in the draft agenda of four-day sittings.
The draft decisions on those agendas will be approved at the September 9 sitting of the National Assembly.