Նաիրա Զոհրաբյան. Նալբանդյանի հետ հանդիպման ժամանակ պատասխաններ չստացանք
Ես այդպես էլ պատասխան չստացա իմ այն հարցին, թե ի՞նչ է շահում Հայաստանը մեկ տնտեսական ռեժիմը մյուսով փոխարինելով: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ դռնփակ քննարկումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Խորհրդարանում նախարարի հետ հանդիպման ժամանակ մեզ հետաքրքրող հարցերի պատասխաններն այդպես էլ չլսեցինք»,- ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Խորհրդարանում ՀԱԿ խմբակցության ներկայացուցիչ Նիկոլ Փաշինյանը ևս դժգոհ է մնացել նախարար Նալբանդյանի պարզաբանումներից: Պատգամավորը Twitter-ում գրել է.
«ԱԳ նախարարի հետ փակ հանդիպման արդյունքներով. Նալբանդյանը չունի պատասխաններ: Միայն բառակույտեր, որ կապ չունեն առաջադրված հարցերի հետ»:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ում` խորհրդարանական մի քանի խմբակցությունների նախաձեռնությամբ, Մաքսային միությանն անդամակցելու հարցով այսօր տեղի է ունեցել դռնփակ քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԳՆ Էդվարդ Նալբանդյանը:

Н.Зограбян: Во время встречи с Налбандяном мы так и не получили ответы
«Я так и не получила ответа на свой вопрос о том, что выигрывает Армения от замены одного экономического режима другим», - заявила сегодня журналистам в ходе брифинга по итогам встречи с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном секретарь парламентской фракции «Процветающей Армении» Наира Зограбян.
«Во время встречи с министром в парламенте мы так и не услышали ответы на интересующие нас вопросы», - отметила она.
Депутат от фракции «Армянского национального конгресса» Никол Пашинян также выразил недовольство представленными Эдвардом Налбандяном разъяснениями. В этой связи Никол Пашинян написал в Twitter.
«По итогам встречи с министром иностранных дел: У Налбандяна нет ответов. Только набор слов, не имеющий отношения к озвученным вопросам».
Напомним, сегодня по инициативе нескольких парламентских фракций в Национальном Собрании Армении состоялись обсуждения во вопросу вступления Армении в Таможенный союз. Отметим, что обсуждения с участием главы МИД Армении проходили за закрытыми дверями.